مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات هرات از مسدود بودن ۷۹ مرکز ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌های این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند.

 

«داود صدیق زاد» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات هرات در مصاحبه با تلویزیون چکاد گفت که به دلیل نبود نیروی امنیتی کافی شماری از مراکز در روستاهای دور دست ولسوالی‌ها مسدود است.

آقای صدیق زاد افزود که در ولسوالی گلران در مرحله دوم هیچ مرکز ثبت نامی تا کنون باز نشده است.

ولسوالی گلران از ولسوالی‌هایی است که پیکار جویان طالب در اکثر روستاهای آن نفوذ دارند و گزارش‌ها می‌رساند که تاکنون در این ولسوالی هیچ یک از مراکز ثبت نام باز نشده است.

با گذشت دو هفته از آغاز مرحله دوم ثبت نام رای دهندگان در روستاهای ولسوالی‌های هرات، کمیسیون مستقل انتخابات این ولایت می‌گوید که از مجموعه ۱۵۱ مرکز ثبت نام رای دهندگان در مرحله دوم تنها ۷۲ مرکز آن باز است.

صدیق زاد اذعان داشت که وقت برای این روند محدود است و هرچه زودتر مسئولان امنیتی باید دست به کار شوند و امنیت مراکز ثبت نام رای دهی را در ولسوالی‌های هرات تامین نمایند.

در عین حال نهادهای ناظر انتخابات در هرات از مسدود بودن مراکز ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌های نگران اند.

«محمد تقی سروش» مسئول بنیاد انتخابات شفاف افغانستان در هرات می‌گوید که این مراکز به دلیل تهدیدات امنیتی مسدود است.

از سویی هم مسئولان امنیتی هرات می‌گویند که برای تامین امنیت مراکز ثبت نام رای دهندگان نیروهای امنیتی موظف شده اند.

«عبدالاحد ولی‌زاده» سخنگوی پلیس هرات در مصاحبه با تلویزیون چکاد گفت که بعد از بررسی‌ها به دلیل تهدیدات امنیتی سایت‌های زیر تهدید مسدود شده است.

این در حالیست که از مرحله دوم ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌های هرات ۱۴ روز می‌گذرد اما تا کنون ۷۹ مرکز ثبت نام در ولسوالی‌های گلران، زیرکوه، پشت کوه، ادرسکن و انجیل مسدود هستند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :