مسئولان در کمسیون مستقل انتخابات ولابت بادغیس از مسدود بودن بیش از ۱۰۰ مرکز ثبت نام رای دهندگان شاکی هستند.

 

«مصطفی مصدق» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات بادغیس در مصاحبه با تلویزیون چکاد گفت که به دلیل نا امنی و عدم توزیع شناسنامه به ساکنان ولسوالی‌ها، این مراکز به روی مردم باز نشده است.

وی افزود که تا کنون ۱۰۰ مرکز ثبت نام رای دهندگان در این ولایت مسدود است و تعداد زیادی از مردم بادغیس موفق نشده اند که در روند ثبت نام رای دهندگان اشتراک کنند.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات بادغیس یادآور شد که از ۱۸۹ مرکز ثبت نام رای دهندگان در بادغیس ۱۰۵ مرکز آن غیر فعال است.

مصدق اظهار داشت که ۸۵ مرکز ثبت نام رای دهندگان شامل پلان انتخابات است که از این میان تا کنون بعضی از مراکز آن فعال نشده است.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات بادغیس عدم توزیع شناسنامه از سوی اداره ثبت احوال و نفوس را یکی از چالش‌های سد راه این کمیسیون می‌داند.

در همین حال «جماالدین شیخ السلامی» رئیس اداره ثبت احوال و نفوس بادغیس به تلویزیون چکاد گفت که ۱۸ تیم سیار این اداره در ولسوالی‌های این ولایت مصروف توزیع شناسنامه کاغذی برای ساکنان این ولایت اند.

با این حال مسئولان اداره محلی بادغیس می‌گویند که اداره ثبت احوال و نفوس بادغیس در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت بیش از ۵۰ هزار شناسنامه توزیع کرده اند.

«عبدالغفور ملکزی» والی بادغیس گفته است که در مناطقی که به دلیل تهدیدات امنیتی مردم نمی‌توانند ثبت نام کنند در آن مناطق نیروهای امنیتی عملیات انجام خواهند داد.

با این همه ساکنان ولایت بادغیس می‌گویند که اداره ثبت احوال و نفوس این ولایت در قسمت توزیع شناسنامه تعلل نمی‌ورزد.

آنان میگویند که مسئولان در اداره ثبت احوال و نفوس آنگونه که باید کار کنند، نمی‌کنند و در انجام کارهای شان سستی می‌کنند.

این درحالیست که همواره پیکار جویان طالب مراکز ثبت نام رای دهندگان در مرکز بادغیس مورد حمله قرارد داده و هم اکنون ۴ مرکز رای دهی در شهرقعله نو بخاطر نبود امنیت مسدود می‌باشد.

گفتنیست که روند ثبت نام رای دهندگان در مراکز ولایات خاتمه یافته اما تاکنون ۷۰ درصد از ساکنان بادغیس بنا بر تهدیدات بلند امنیتی از ثبت نام بازمانده اند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :