لیگ فوتبال قهرمانی افغانستان با حضور تیم‌های قهرمان زون‌های هشت ‌گانه کشور از روز شنبه در کابل آغاز شده است.

 

این دیدار های رقابتی هر کدام پیامی در وجود خود داشته و ورزش فوتبال بر خلاف دو دهه قبل تنها در کابل ختم نشده بلکه در تمام افغانستان موجب شکوفا یی شده است.

فوتبال کشور در طول سالیان گذشته، رشد قابل توجهی داشته است و برگزاری رقابت‌های قهرمانی سرتاسری کشور، نشانه یی از پیشرفت غیرقابل چشم‌ پوشی این رشته ورزشی دارد.

اوج درخشش فوتبال افغانستان مربوط به همین یکی دو سال اخیر است؛ سال‌هایی که فوتبال کشور توانست به مقام قهرمانی رقابت‌های جنوب آسیا برای اولین بار در طول تاریخ شش دهه یی خود دست پیدا کند.
حتی مهم تر از این دست ‌آورد، کسب جایزه ی افتخار  بازی جوان مردانه سال فیفا به فدراسیون فوتبال افغانستان بود، جایزه‌ یی که بدون شک سال ‌های سال می ‌توان به آن افتخار کرد.
اما اکنون، برگی دیگر کتاب فوتبال کشور ورق خورد و لیگ قهرمانی افغانستان با حضور هشت تیم آغاز به کار کرد، لیگی که نتیجه ی آن می‌تواند شناسایی چهره‌های نخبه ولایت‌ های مختلف کشور برای حضور در رده‌ های مختلف تیم‌ های ملی فوتبال افغانستان و در نتیجه تضمین آینده فوتبال کشور باشد.
در اولین دیدار از اولین دوره ی رقابت‌های فوتبال قهرمانی افغانستان تیم فوتبال هارون پوپل هلمند موفق شد که از سد رقیب فاریابی خود بگذرد.
در دیدار افتتاحیه این رقابت‌ها دو تیم استقلال فاریاب و هارون پوپل هلمند به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با برتری دو بر یک نماینده هلمند به پایان رسید.
در این رقابت‌ ها هشت تیم حضور دارند که در دو گروه چهار تیمی به رقابت بر سر کسب مقام قهرمانی می ‌پردازند.
تیم‌ های استقلال فاریاب، شاروالی غزنی، استقلال هرات و هارون پوپل هلمند در گروه اول قرار دارند و تیم‌ های شاهین کندز، پیداگوژی کندز، بیگ بیر کابل و پیمان محمد راقی نیز گروه دوم را تشکیل داده ‌اند.
در ادامه این رقابت‌ها امروز نیز دو دیدار از گروه دوم برگزار می‌ شود که طبق برنامه شاهین کندز با پیمان محمد راقی دیدار می ‌کند و پیداگوژی ننگرهار نیز به مصاف بیگ بیر کابل می ‌رود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :