آمریکا بیش از نیمی از کمک‌های خود به تشکیلات خود‌گردان فلسطینی و آژانس حمایت از آوارگان فلسطینی مناطق اشغال شده را متوقف کرده است.

 

این کمک‌ها از ۱۲۵میلیون دالر کمکی بود که آمریکا به آژانس ویژه سازمان ملل متحد برای کمک به آوارگان فلسطینی می‌پرداخت.

دولت آمریکا اعلام کرده که فقط ۶۰ میلیون دالر از مجموع کمک ۱۲۵ میلیون دالری را به آژانس ویژه سازمان ملل متحد پرداخت خواهد کرد.

مسئولان در وزارت خارجه آمریکا گفته اند ۶۵ میلیون دالر باقی‌مانده کمک این کشور به این آژانس را تا بررسی‌های آینده موکول کرده است.

این درحالیست که پیشتر  دونالد ترامپ هشدار داده بود که اگر تشکیلات فلسطینی، تلاش‌های آمریکا برای از سر‌گیری مذاکرات صلح خاورمیانه را رد کند، کمک‌‌هایش به را قطع خواهد کرد.

کمک مالی آمریکا حدود ۳۰ درصد از بودجه سالانه آژانس امداد به آوارگان فلسطینیان است که سازمان ملل متحد برای رسیدگی به امور فلسطینیان رانده شده از سرزمین‌های اشغالی اختصاص داده است.

این میزان کمک مالی آمریکا در سال گذشته در حدود ۳۷۰میلیون دالر بوده است.

گفتنیست که روز یکشنبه هفته جاری محمود عباس در نشست شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین در رام‌الله، تلاش‌های دونالد ترامپ، در مورد مذاکرات صلح خاورمیانه را مورد انتقاد شدید قرار داد.

رئیس تشکلات خودگردان فلسطین گفته بود که اسرائیل معاهده ۱۹۹۴ اسلو را نقض کرده است.

این اقدام آمریکا در پی به رسمیت شناخته شدن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دونالد ترامپ و تیره‌گی بین روابط فلسطین و آمریکا اتخاذ شد.

 

بیشتر بخوانید:

قطع بیش از نیمی از کمک آمریکا به آژانس ویژه سازمان ملل حامی آوارگان فلسطینی

قطع بیش از نیمی از کمک آمریکا به آژانس ویژه سازمان ملل حامی آوارگان فلسطینی

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: