مارک زاکربرگ، مؤسس شبکه اجتماعی فیس‌بوک طرح‌هایی را برای کمک به تجهیز اردوگاه‌های پناه‌جویان سازمان ملل به شبکه اینترنت ارائه کرده است.
آقای زاکربرگ که در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک صحبت می‌کرد، گفت که وجود اینترنت به پناه‌جویان در دسترسی به کمک‌ها و حفظ ارتباط میان اعضای خانواده‌ها کمک خواهد کرد.
او همچنین گفت که فیس‌بوک بخشی از کمپینی تازه است که هدف آن امکان دسترسی به اینترنت برای همه ساکنان زمین طی پنج سال آینده است.
آقای زاکربرگ گفت که اینترنت می‌تواند به اهداف سازمان ملل در جهت توسعه و رهایی مردم از فقر کمک کند. شماری از افراد سرشناس ازجمله بیل گیتس مؤسس شرکت مایکروسافت، بونو ستاره راک، شارلیز ترون بازیگر هالیوود، جیمی ویلز از مؤسسان سایت ویکیپیدیا و ریچار برانسون در این کمپین تازه که ” اعلام ارتباط” نامیده می‌شود، حضور دارند.
مارک زاکربرگ همچنین گفت که فیس‌بوک با کمیساری های عالی سازمان ملل در امور پناهندگان همکاری خواهد کرد. به گفته مؤسس فیس‌بوک، حدود سه میلیارد نفر در سراسر جهان به اینترنت دسترسی دارند و هدف از این کمپین این است که چهار میلیارد نفر باقی‌مانده هم به اینترنت دسترسی پیدا کنند.
آقای زاکربرگ افزود که فیس‌بوک حدود یک و نیم میلیارد کاربر دارد که دست‌کم ماهی یک‌بار وارد این سایت می‌شوند و این شبکه اجتماعی برای اولین بار در ماه گذشته تنها در یک روز یک میلیارد بازدیدکننده داشت. او پیش‌بینی کرد که همچنان برشمار کاربران فیس‌بوک افزوده شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: