مقام‌های امنیتی در ولایت هرات می‌گویند که حملات تهاجمی دو شب قبل در ولسوالی پشتون زرغون از سوی پیکارجویان طالب طرح ریزی و سازماندهی شده بود.

 

«امین الله امین» آمر امنیت ولایت هرات در مصاحبه با تلویزیون چکاد گفت که ۲۰۰ پیکارجوی طالب دو شب قبل یک پاسگاه امنیتی در ولسوالی پشتون زرغون را محاصره کرده و سپس دست به حمله تهاجمی زدند.

آقای امین بیان داشت که ۱۰۰ نفر جهت حمایت از نیروهای امنیتی پشتون زرغون آماده اعزام بودند اما با مخالفت فرمانده امنیه این ولسوالی اعزام نیروی کمکی صورت نگرفت.

آقای امین اذعان داشت که در این حمله تهاجمی پیکارجویان طالب، دو نفر از سربازان مستقر در پاسگاه امنیتی ولسوالی پشتون زرغون نیز دست داشتند که بعد از درگیری از منطقه متواری شدند.

براساس گفته های سرپرست آمر امنیت ولایت هرات، در این درگیری ۵ نفر از نیروهای امنیتی کشته و ۱ نفر شان زخم برداشته است، همچنین آقای امین؛ فرمانده امینه ولسوالی پشتون زرغون را متهم به سهل انگاری میکند.

این درحالیست که پیکارجویان طالب سه شنبه شب ۱۶ اسد، به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در روستاهای “دشت نیزان و دوجوی” ولسوالی پشتون زرغون دست به حمله تهاجمی زده بودند.

 

بیشتر بخوایند:

یک مخالف مسلح دولت در ولسوالی پشتون زرغون کشته شد

فرمانده امنیه ولسوالی پشتون زرغون متهم به سهل انگاری شد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: