وزارت امنیت داخلی آمریکا به شهروندان السالوادور که در آمریکا مهاجر اند، ۱۸ ماه فرصت داده تا در صورت عدم ارائه مستندات لازم برای دریافت مجوز اقامت، این کشور را ترک کنند.

 

این وزارت با حذف دستور العمل مربوط به وضعیت اقامت موقت شهروندان السالوادور، زمینه اخراج بیش از دوصد هزار تن از آنها را از آمریکا فراهم کرده است.

در بیانیه وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام شده که وضعیت پیش آمده پس از زمین لرزه‌های سال ۲۰۰۱ تغییر کرده و آن شرایط دیگر وجود ندارد.

این وزارت به شهروندان السالوادور ۱۸ ماه فرصت داده تا در صورت عدم ارائه مستندات لازم برای دریافت نوع دیگری از مجوز اقامت، آمریکا را ترک کنند.

در همین حال مهاجران السالوادوری ساکن در آمریکا با محکوم کردن این تصمیم گفته اند که کشورشان در حال حاضر امکان لازم برای جذب موج گسترده‌ای از شهروندان خود را در اختیار ندارد.

جو کراولی نماینده دمکرات نیویورک در واکنش به این تصمیم دولت ترامپ آنرا مشمئز کننده و سبب از هم پاشیدن هزاران خانواده عنوان کرده است.

بر اساس گزارش مرکز مطالعات مهاجرت، شهروندان السالوادوری با نرخ اشتغال هشتاد و هشت درصدی به خوبی در جامعه آمریکا ادغام شده‌اند.

آمریکا پیش‌ از این با لغو دستورالعمل مربوط به وضعیت اقامت موقت، زمینه اخراج بیش از ۶۰ هزار شهروند هائیتی، ۵ هزار نیکاراگوئه‌ای و یک هزار تن از شهروندان سودان را فراهم کرده بود.

این درحالیست که دولت آمریکا پیش از این دستورالعمل اقامت موقت ۵۷ هزار شهروند هندوراسی را تا ماه جولای تمدید کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

فرصت 18 ماهه آمریکا به مهاجران السالوادوری برای ترک این کشور

فرصت ۱۸ ماهه آمریکا به مهاجران السالوادوری برای ترک این کشور

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: