مسئولان محلی در ولایت فراه می گویند که در نتیجه یک سری عملیات نیروهای امنیتی با حمایت نیروهای هوایی در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه، تلفات سنگینی به پیکار جویان طالب وارد شده است.

 

«نورالله قادری» فرمانده پایگاه ۲۰۷ ارتش در گفتگو با تلویزیون چکاد گفت که در پی این عملیات مقداری از سلاح و مهمات پیکارجویان به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

وی افزود که در حال حاضر وضعیت امنیتی به حالت عادی برگشته و پیکار جویان طالب از مرکز و حومه شهر فراه بطور کامل عقب رانده شده اند.

فرمانده پایگاه ۲۰۷ ارتش اذعان داشت که پیکار جویان طالب در نبرد اخیر این ولایت تلفات سنگینی را متقبل شده اند.

قادری خاطرنشان ساخت که عملیات نیروهای امنیتی در شماری از ولسوالی های این ولایت برای از بین بردن مخالفان مسلح جریان دارد.

در عین حال «عبدالبصیر سالنگی» والی فراه به تلویزیون چکاد گفت که نیروهای کافی برای سرکوب حملات احتمالی مخالفان مسلح وجود دارد.

والی فراه تصریح کرد که در نتیجه‌ی نبرد میان نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح شماری از فرماندهان برجسته گروه طالبان کشته و زخمی شده اند.

به گفته مسئولان امنیتی این ولایت عملیات پاکسازی نیروهای دولتی افغان، پس از حمله گسترده پیکار جویان طالب در شهر فراه راه اندازی شد.

«فضل احمد شیرزاد» فرمانده پلیس فراه به تلویزیون چکاد گفت که در نتیجه این عملیات تلفات سنگین به پیکارجویان وارد شده و مقداری از سلاح و مهمات طالبان به دست نیروهای دولتی افتاده است.

این گفته ها در حالی مطرح می‌شود که شدت نبرد اخیر در ولایت فراه پای ۳ مقام بلند پایه امنیتی از جمله وزیران دفاع، داخله و رئیس امنیت ملی را به این ولایت کشاند.

قابل ذکر است که این ۳ مقام بلند پایه برای ساکنان این ولایت وعده سپردند تا نیروهای کافی و همچنان تجهیزات لازم را به دسترس نیرو های امنیتی قرار دهند.

 

بیشتر بخوانید:

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: