حدود ۲۰۰ نفر از نیروهای ایتالیایی و آمریکایی برای تامین امنیت و آموزش نیروهای امنیتی به ولایت فراه مستقر شده اند.

 

شماری از ساکنان و اعضای شورای ولایتی فراه می‌گویند که حضو نیروهای خارجی در این ولایت تنها شعله نبردها را افزایش خواهد داد.

پس از حمله گسترده پیکار جویان طالب به شهر فراه، مقام‌های محلی فراه به جنرال جان نیکلسون، فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع، پیشنهاد کرده بودند که یک کندک از نیروهای خارجی در این ولایت به گونه دایم مستقر شود.

از زمان حمله پیکارجویان طالب به شهر فراه بیش از ۲ ماه می‌گذرد اما در اوایل هفته روان و با شدت گرفتن دوباره حملات پیکارجویان طالب به این ولایت یک کندک مشترک از نیروهای ایتالیایی و آمریکایی در فراه مستقر شده اند.

مقام‌های محلی فراه می‌گویند که این نیرها در عملیات‌های تصفیه‌ای با نیروهای امنیتی اشتراک و همچنان در بخش آموزش نیروهای امنیتی نیز کمک خواهند کرد.

در همین حال اما ساکنان فراه حضور نیروهای خارجی را برای تامین امنیت در این ولایت موثر نمی‌دانند.

«بلقیس روشن» عضو پیشین مردم فراه در مجلس بزرگان کشور می‌گوید که نیروهای خارجی در بخش تامین امنیت افغانستان و بخصوص ولایت فراه صداقت کامل را ندارند.

همچنین برخی اعضای شورای ولایتی فراه بر این باور هستند که آمدن نیروهای خارجی در این ولایت هیچ موثریت در پی ندارد.

خیرمحمد نورزی، عضو شورای ولایتی فراه می‌گوید که با آمدن نیروهای خارجی در این ولایت تنها شعله نبردها افزایش پیدا خواهد کرد.

مقام‌های امنیتی ولایت فراه تعداد نیروهای خارجی مستقر در این ولایت را حدود ۲۰۰ نفر بیان کرده اند.

این در حالیست که «محمد رادمنش» سخنگوی وزارت دفاع کشور گفته است که نیروهای خارجی در فراه تنها برای آموزش نیروهای امنیتی فرستاده شده اند.

فراه در غرب کشور از جمله ولایات به شدت ناامن شمرده می‌شود و هم اکنون پیکار جویان طالب در بخش‌های از این ولایت حضور فعال دارند و دست به تحرکاتی علیه نیروهای امنیتی می‌زنند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :