عبدلله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی در سفرش به اندونیزیا با جوکو ویدودو، رییس جمهور آن  کشور دیدار و گفتگو کرده است.

 

این دیدار در قصر ریاست جمهوری اندونیزیا صورت گرفته است.

رییس جمهور اندونیزیا در این دیدار گفته که کشورش از روند صلح افغانستان حمایت کرده و در این راه به تلاش‌هایش ادامه خواهد داد.

آقای عبدالله در این دیدار روابط میان دو کشور را دوستانه خوانده و به گسترش روابط اقتصادی و تجارتی میان دو کشور تاکید کرده است.

وی از شرکت‌های اندونیزیایی خواسته که در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

آقای عبدالله از اتاق‌های تجارت اندنیزیا دعوت کرده که برای ارزیابی زمینه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش معادن، احجار کریمه، انرژی، زیرساخت‌ها و خدمات از افغانستان دیدن کنند.

رییس اجراییه کشور در این دیدار همچنین از علاقمندی و همکاری رییس جمهور اندنیزیا به روند صلح و میزبانی از نشست عالمان دینی افغانستان، پاکستان و اندونیزیا قدردانی کرده و گفته که این کشور می‌تواند در روند صلح و دست یافتن به استقرار منطقه‌ای نقش فعال داشته باشد.

رییس جمهور اندونیزیا نیز نشست سه جانبه عالمان در اندونیزیا را گامی مؤثر در راه دست‌یابی به صلح دانسته و افزوده که برای رسیدن به صلح و آشتی باید همه تلاش فراوان به خرج دهند.

رییس جمهور اندونیزیا همچنین  از پیکارجویان طالب و دیگر گروه‌های درگیر جنگ خواسته که برای حل مشکلات از مذاکره و روش‌های مسالمت‌آمیز استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید:

عبدالله عبدالله با رییس جمهور اندونیزیا دیدار کرد

عبدالله عبدالله با رییس جمهور اندونیزیا دیدار کرد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: