عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت در سخنرانی امروزش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد روی همکاری‌های منطقه‌یی و بین المللی در مبارزه با حملات تروریستی تاکید خواهد کرد.

 

وی همچنین در این نشست دیدگاه کشور را در مورد قضایای بزرگ بین المللی قرار است ارایه کند.

مجیب الرحمان رحیمی، سخن‌گوی ریاست اجراییه گفته که آقای عبدالله همچنین در این نشست در مورد فرصت‌ها و چالش‌های موجود در افغانستان نیز صحبت خواهد کرد.

بر بنیاد گفته‌های وی رییس اجراییه در بیانیه خود از عوامل خارجی مشکلات امنیتی در کشور به ویژه عدم همکاری پاکستان در این زمینه نیز یاد آور خواهد شد.

آقای رحیمی گفت: “چالش‌های امنیتی و مشکلات آن در منطقه و افغانستان، عدم همکاری پاکستان در امر مبارزه با تروریزم و تاکید روی همگرایی و همکاری‌های اقتصادی در منطقه از جمله موضوعاتی است که رییس اجراییه بیشتر در مورد آن صحبت می‌کند”.

رییس اجراییه در این نشست در حالی از عدم همکاری پاکستان در امر مبارزه با تروریزم صحبت می‌کند که حکومت جدید پاکستان از همکاری‌های بیشتر برای بهبود روابط با افغانستان سخن زده است.

آقای عبدالله روز دوشنبه نیز در دیدارش با منشی سازمان ملل متحد گفته بود که تا کنون هیچ تغییری در سیاست‌های پاکستان به میان نیامده است.

در همین حال سخن‌گوی ریاست اجراییه گفته  که پاکستان وعده‌هایی را داده اما تا کنون اقدامات عملی از سوی این کشور دیده نشده است.

قرار است رییس اجراییه حکومت در جریان این سفر با وزیر  خارجه آمریکا و دیگر مقام‌های این کشور و همچنین شماری از رهبران کشورها دیگر روی روابط دو جانبه نیز دیدار و گفتگو کند.

هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز گذشته در شهر نیویورک آغاز شده است.

 

بیشتر بخوانید:

عبدالله عبدالله امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند

عبدالله عبدالله امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: