عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت و یکی از نامزدان انتخابات پیش‌رو در افغانستان با سخنرانی در یک نشست انتخابات سال ۲۰۱۴ افغانستان را فاجعه‌بار عنوان کرد.

 

آقای عبدالله که امروز در نشستی به نام «مشارکت زنان در انتخابات» سخنرانی می‌کرد افزود؛ تکرار اشتباهات انتخابات سال ۲۰۱۴ غیرقابل قبول است و مورد پذیرش مردم افغانستان نیست.

ریاست اجراییه در ادامه به درس گرفتن از انتخابات گذشته تاکید کرد و گفت؛ انتخابات ۶ میزان باید به صورت شفاف و بدون تکرار اشتباهات گذشته برگزار شود.

وی در این نشست با تاکید بر حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری اذعان کرد؛ زنان نیمی از جامعه افغانستان را تشکیل می‌دهند و با بی‌شمار قربانیانی که داده‌اند باید در انتخابات سهم بگیرند.

در همین حال، حوا علم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز اعلام کرد؛ زنان باید در این دور از انتخابات به صورت گسترده اشتراک کنند.

خانم نورستانی اظهار کرد؛ زنان با حضور خود می‌توانند متضمن شفافیت انتخابات باشند و نتایج شمرده شده را همه‌پذیر کرده و به آن اعتبار ببخشند.

این در حالی است که زنان به دلیل سنت‌های قدیمی حاکم بر جامعه و همچنین تهدیدات متعدد امنیتی حضور کمرنگی در رویدادهای اجتماعی به ویژه انتخابات دارند.

 

بیشتر بخوانید:

عبدالله بر درس گرفتن از انتخابات گذشته و برگزاری انتخابات شفاف تاکید دارد

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: