حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت صلح با پیکارجویان طالب در افغانستان به معنای پایان تهدید “تروریسم بین‌المللی” نخواهد بود.

 

آقای محب در نشست روز گذشته که در نیویورک برگزار شد، افزود که نیروهای امنیتی افغان به مبارزه ‌شان علیه “تروریسم” ادامه خواهند داد،اما مسوولیت این مبارزه تنها به عهده افغانستان نیست و نیاز به حمایت پایدار جهانی دارد.

وی گفت ،ناتوانی در این زمینه به ناکامی شورای امنیت در مبارزه موثر علیه تروریسم و بنیادگرایی تعبیر خواهد شد و این گروه‌ها را قادر به ادامه فعالیت‌های مخربانه‌شان خواهد کرد.

آقای محب گفت،ما هنوز هم برای مذاکرات مستقیم آماده هستیم و اگرپیکارجویان طالب به واقعیت، خواهان صلح هستند باید در عمل نشان دهند، نه اینکه به فعالیت های غیر انسانی شان ادامه دهند.

در همین حال، تاداماچی یاماماتو، رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان نیز درباره وضعیت افغانستان گفت، در، ماه گذشته پیشرفت قابل توجهی در روند برگزاری انتخابات افغانستان و مذاکرات صلح به میان آمده است، وحضور پیکارجویان طالب برای مذاکره با دولت افغانستان را امری ضروری در این روند خواند.

آمریکا و پیکارجویان طالب ازچند ماه قبل در حال مذاکره پیرامون توافق صلح افغانستان در قطر هستند، بعد از چند دور گفت وگو پیکارجویان طالب ونمایندگان دولت امریکا پیکارجویان طالب تاکنون حاضر به گفت وگو مسقتیم با دولت افغانستان  نشده اند.

 

بیشتر بخوانید:

 صلح با پیکارجویان طالب به معنای پایان تهدید تروریسم نیست


صلح با پیکارجویان طالب به معنای پایان تهدید تروریسم نیست

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :