مسئولان ولایتی بنیاد تیفا در هرات خواستار برگزاری شفاف آزمون استخدام افراد در بست‌های موقت کمیسیون مستقل انتخابات هرات شدند.

 

«محمد تقی سروش» مسئول ولایتی بنیاد تیفا در هرات در مصاحبه با تلویزیون چکاد گفت که قرار است که افراد بعد از استخدام، در بست‌های اعلام شده این کمیسیون در روند انتخابات مجلس نمایندگان و شورای ولسوالی‌ها مشغول کار شوند.

سروش افزود: “اگر شفافیت در جذب کارمند موقت وجود نداشته باشد مردم به کمیسیون انتخابات بی‌اعتماد خواهند شد.”

با این حال مسئولان ولایتی بنیاد انتخابات شفاف افغانستان در هرات یا “تیفا” خواستار برگزاری آزمون شفاف برای استخدام افراد در کمیسیون انتخابات شدند.

در همین حال آگاهان امور سیاسی در هرات می‌گویند استخدام افراد در کمیسیون انتخابات به دلیل نفوذ افراد زورمند باید در حضور ناظران صورت گیرد.

«محمد رفیق شهیر» آگاه امور سیاسی در هرات گفت که کمیسیون انتخابات باید افرادی را جذب کند که از هیچ نامزدی پشتیبانی نکند.

در عین حال معاون شورای ولایتی هرات می‌گوید که در گذشته در استخدام افراد در کمیسیون انتخابات شفافیت وجود نداشته و اکنون نیز وجود نخواهد داشت.

«توریالی طاهری» معاون شورای ولایتی هرات می‌گوید استخدام کارمندان در کمیسیون انتخابات بر اساس شناخت صورت گرفته و صورت خواهد گرفت.

با این همه وکیلان مدافع در هرات می‌گویند که براساس ماده ۲۳ قانون انتخابات، استخدام افراد به گونه موقت در کمیسیون انتخابات باید براساس طرزالعمل تهیه شده این کمیسیون صورت گیرد.

دیده شود که استخدام افراد در کمیسیون انتخابات تا چه حد بر اساس لیاقت صورت خواهد گرفت.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :