سیگار یا اداره سر مفتش خاص آمریکا در امور بازسازی افغانستان در گزارشی می‌نویسد، وزارت دفاع آمریکا در برنامه بازسازی در افغانستان ۶۷۵ میلیون دالر را هدر داده است.

 

این اداره در گزارش تازه اش گفته پنتاگون یا وزارت دفاع آمریکا این مقدار را در پروژه‌های به مصرف رسانده که دوام کمی داشته اند.

سیگار گفته که کانگرس آمریکا برای این برنامه ۸۲۳ میلیون دالر را اختصاص داده بود.

جان سوپکو رئیس این اداره گفته که ۶۷۵ میلیون دالر آن در پروژه‌های به مصرف رسیده که بسیاری آن‌ها به خاطر نگرانی‌های امنیتی، طرح و پلان نامناسب و سایر مشکلات، نا تمام باقی ماندند.

گفتنیست که برنامه‌ای تحت نام ماموریت برای عملیاتی کسب‌و‌کار و ثبات از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۴ میلادی در چوکات پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا، به پیش برده می‌شد.

هدف این برنامه، رشد اقتصادی و توسعه‌ای محلات، هم‌زمان با انجام عملیات بوده است.

در گزارش سیگار آمده که پس از بررسی قرارداد‌های پنتاگون با شرکت‌های اجرا کننده مشخص شده که برای به‌دست آوردن این پروژه‌ها رقابت‌های اندک صورت گرفته شده‌ است.

سیگار گفته که از ۴۳ قرارداد اجرا شده، نزدیک به ۲۱ قرارداد با شرکت‌های عقد شده که رئیسان آن‌ها کارمندان سابق این برنامه وزارت دفاع آمریکا بودند.

این درحالیست که پیش از این همواره برخی از شهروندان افغانستان از موثر واقع نشدن کمک‌های آمریکا در زندگی مردم افغانستان سخن گفته بودند.

 

بیشتر بخوانید:

سیگار: پنتاگون صدها میلیون دالر را در یک برنامه در افغانستان هدر داده است

سیگار: پنتاگون صدها میلیون دالر را در یک برنامه در افغانستان هدر داده است

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: