منابع در بادغیس می‌گویند که ۶ نفر از نیروهای ارتش ملی در پی سقوط پاسگاه شان به دست پیکار جویان طالب در این ولایت کشته شده اند.

 

«عبدالعزیز بیگ» رئیس شورای ولایتی بادغیس در مصاحبه‌ای با تلویزیون چکاد گفت که شب گذشته پیکار جویان طالب برای تصرف پاسگاه نیروهای اشتر از چندی جهت حمله کردند.

وی افزود که به تازگی پیکارجویان طالب، بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در منطقه “قرچغی” ولسوالی قادس این ولایت حمله کرده و این پاسگاه را سقوط داده است.

بیگ اذعان داشت که پیکار جویان طالب از چندین جهت به این پاسگاه حمله کرده بودند و بعد از درگیری چند ساعته موفق به سقوط پاسگاه شدند.

به گفته رئیس شورای ولایت بادغیس، بعد از حمله به پاسگاه امنیتی، پیکار جویان طالب بر نیروهای کمکی در مسیر راه نیز حمله کردند.

وی به این باور است که علت اصلی سقوط پاسگاه‌های امنیتی در بادغیس کوتاهی و ضعف نیروهای امنیتی است.

موصوف تصریح کرد که در این حمله پیکار جویان طالب ۶ نفر از نیروهای ارتش ملی را کشته و ۷ نفر دیگر را زخمی ساخته اند.

با این همه گفته‌های نیز وجود دارد که با تصرف پاسگاه نیروهای ارتش ملی در منطقه “قرچقی” ولسوالی قادس ولایت بادغیس طالبان مسلح سلاح، مهمات و یک تانک جنگی و یک موتر نظامی را با خود برده اند.

این پاسگاه درحالی سقوط کرده است که در این اواخر پاسگاه‌ها و برخی از روستاهای ولسوالی‌های این ولایت هدف حمله پیکارجویان طالبان قرار گرفته است.

شایان ذکر است که در حال حاضر نیز جنگ میان طالبان و نیروهای امنیتی در شماری از مناطق ولسوالی‌های آبکمری، مقر و قادس ولایت بادغیس جریان دارد.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :