بر اساس یک نظر سنجی تازه جهانی تصویر آمریکا امسال پس از این که دونالد ترامپ به متحدین خود حمله کرده و از دشمنانش ستایش نموده، پایین آمده است.

 

نتایج این نظر سنجی نشان می‌دهد که مردم بیشتر کشورها به رهبران آلمان، فرانسه و روسای جمهور روسیه و چین بیشتر اعتبار قایل اند.

این نظر سنجی روز گذشته از سوی مرکز تحقیقاتی” پیو” منتشر شده و ۲۶ هزار و ۱۱۲ نفر از ۲۵ کشور جهان در آن اشتراک داشته اند.

بر بنیاد این نظر سنجی از میان پاسخ دهندگان صرفا ۲۷ درصد آنان به دونالد ترامپ باورمند بوده و گفته اند که مطمئن هستند که رییس جمهور ترامپ در امور جهانی کارهای درستی را انجام خواهد داد.

از سویی نیز ۳۰ درصد پاسخ دهندگان گفته اند که به ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه اعتماد دارند و ۳۴ درصد پاسخ دهندگان نیز به شی جین پینگ، رییس جمهور چین اطمینان نشان داده اند.

در نهایت، این نظر سنجی نشان می‌دهد که انگیلا مرکل، نخست وزیر آلمان با نظر مثبت ۵۲ درصد پاسخ دهندگان با اعتمادترین رهبر جهان حساب می‌شود و رییس جمهور فرانسه نیز با ۴۶ درصد در مقام دوم درجه‌بندی قرار گرفته است.

رییس جمهور امریکا بعد از به قدرت رسیدنش از چندین توافقنامه بین المللی خارج شده و برای داشتن روابط نزدیک با رهبران تسلط‌‌ گرا مانند رییس جمهور روسیه و رهبر کوریای شمالی تلاش زیاد کرد.

آقای ترامپ به این دلیل به شدت مورد انتقاد کشورهای همجوارش از جمله کانادا، مکسیکو، جرمنی و دیگر اعضای ناتو قرار گرفت.

 

بیشتر بخوانید:

سقوط تصویر آمریکا در اذهان جهانیان

سقوط تصویر آمریکا در اذهان جهانیان

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: