رشید مردوف وزیر خارجه ترکمنستان امروز وارد ولایت هرات شد و با محمد آصف رحیمی والی این ولایت در تالار نگارستان بهزاد دیدار کرد.

 

در این دیدار پیرامون تقویت روابط دوجانبه دوستی بین افغانستان و ترکمنستان و همچنان آماده‌گی‌ها بخاطر افتتاح پروژه تاپی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

محمد آصف رحیمی والی هرات از جدیت مسئولان در راستای تدارک امکانات مورد نیاز غرض برگزاری باشکوه مراسم افتتاحیه تاپی و همچنان استقبال گرم از مهمانان خبر داد.

آقای رحیمی افزود که تاپی، پروژه‌ی صلح و امنیت منطقه است و این پروژه از لحاظ سیاسی، اقتصادی وامنیتی حایز اهمیت است .

این مقام بلند رتبه دولتی تاکید دارد که مردم هرات آماده‌گی شان را برای تدویر جشن‌های با شکوه خیابانی به هدف استقبال از این رویداد مهم تاریخی گرفته اند.

در همین حلا رشید مردوف وزیر خارجه ترکمنستان، از تکمیل و بهره برداری از خط آهن سرحد آباد تا تورغندی نیز در آینده نزدیک خبر داد.

او گفت که با افتتاح پروژه تاپی نه تنها گاز ترکمنستان به افغانستان، پاکستان و هند صادر می‌شود بلکه کار ساخت تاسیسات مورد نیاز لین انتقال برق و فیبرنوری نیز موازی با تاپی آغاز می‌شود.

وی افزود که با تکمیل کارپروژه تاپی، دهلیز انرژی و ترانسپورت بین‌المللی بین آسیای مرکزی و جنوبی ایجاد می‌شود .

گفتنیست که پروژه تاپی، پروژه تاپ و فیبرنوری که از ترکمنستان تا پاکستان و هندوستان از طریق افغانستان امتداد پیدا می‌کند، قرار است کار عملی آن در آینده نزدیک در ولایت هرات آغاز شود.

 

بیشتر بخوانید:

سفر وزیر خارجه ترکمنستان به هرات

سفر وزیر خارجه ترکمنستان به هرات

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: