شماری از بزرگان قوم و فعالین مدنی فراه در دیدار با معاون والی این ولایت خواستار عملی شدن کار پروژه بند بخش آباد این ولایت شده اند.

 

آنان می‌گویند که تا کنون حکومت وحدت ملی در قسمت ساخت بند بخش آباد و دیگر پروژه‌های زیربنایی به این ولایت بی توجه بوده است.

«همایون شهیدزاده» یکی از فعالان مدنی در فراه گفت که پروژه‌های زیربنایی در این ولایت بصورت آهسته پیش می‌رود و مردم را با نگرانی مواجه ساخته است.

وی افزود که مردم فراه از پروژه‌های زیربنایی در این ولایت حمایت می‌کنند و باید این پروژه‌ها هر چه زودتر به مرحله اجرا بروند.

در عین حال بزرگان قوم در فراه می‌گویند که ۲ سال از کار افتتاح بند بخش آباد  می‌گذرد اما تا کنون کار ساخت آن عملی نشده است.

آنان می‌گویند که کار عملی این بند باید به زود ترین فرصت آغاز شود تا مردم از آن بهره مند شوند.

از سویی هم مسئولان اداره محلی فراه از حمایت بزرگان قومی این ولایت از پروژه بند بخش آباد ابراز قدر دانی کردند.

«محمد موسی نظری» معاون ولایت فراه به بزرگان قومی اطمینان داد تا با همکاری و حمایت مردم گام‌های عملی در قسمت ساخت این پروژه بزرگ برداشته خواهد شد.

در این دیدار کمیته ای به منظور بررسی کار بند بخش آباد و دیگر پروژه‌های زیربنایی از بزرگان قومی شهر و ولسوالی‌های فراه تشکیل شد.

گفتنیست که بند بخش آباد یکی از پروژه‌های زیربنایی کشور بوده که تا کنون تنها کار دیزاین تفصیلی آن به پایه اکمال رسیده است.

این در حالیست که پروژه بند بخش آباد ولایت فراه به تاریخ ۲۶ جوزای ۱۳۹۵ با یک شرکت خارجی به امضا رسید.

قرار بود این بند به مدت ۱۸ ماه از سوی شرکت قرار داد کننده تکمیل شود اما تا کنون حدود دو سال از امضای این قرار داد می‌گذرد اما به بهره برداری سپرده نشده است.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :