ساکنان ولسوالی زیرکوه از کارکرد دولت در راستای تامین امنیت ولسوالی‌شان به ستوه آمدند و از نحوه کارکرد دولت مرکزی نیز به شدت انتقاد می‌کنند.

 

«محمد نسیم» ساکن ولسوالی زیرکوه هرات، گفت که تقسیمات ولسوالی شیندند به گونه نمادین است و هیچ نوع تجهزات از بهر ارائه خدمات بصورت جدا گانه برای ساکنان این ولسوالی‌ها فراهم نشده است.

«عبدالغنی نوری» ولسوال ولسوالی زیرکوه گفت که دلایل ناامنی‌ها در این ولسوالی اختلافات قومی می‌باشد.

وی افزود که در این ولسوالی هم اکنون ۲۰ گروه مخالف مسلح حضور دارند و شماری از این گروه‌‌ها به ۲۸۰ تن می‌رسد که اکثرا دست به اختلافات قومی می‌زنند.

او بیان داشت که ولسوالی زیرکوه، ولسوالی تازه تاسیس در هرات است که چندی قبل از سوی حکومت مرکزی از بدنه ولسوالی شیندند جدا و از جمله ولسوالی‌های ۱۵ گانه هرات نهایی شد.

نوری خاطرنشان ساخت  که اقدامات لازم را برای ساخت پروژه های انکشافی در این ولایت روی دست گرفته اند.

باورها در میان اعضای شورای ولایتی هرات بر این است که حکومت باید تجهیزات پیشرفته در ولسوالی زیرکوه در اختیار نیروهای دولتی قرار دهد.

در عین حال «وکیل احمد کروخی» مسئول امنیتی شورای ولایتی هرات گفت که حکومت مرکزی تااکنون توجه جدی را از بهر تکمیل و تجهیز نیروهای امنیتی در این ولایت روی دست نگرفته است.

از سویی هم «جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات دراین راستا بیان داشت که اداره محلی هرات تلاش‌های لازم را برای تجهیز و تکمیل نیرو های امنیتی مورد نیاز در این ولسوالی را انجام داده است.

گفته می‌شود که هم اکنون طالبان مسلح در این ولسوالی حضور گسترده و فعال دارند و هرازگاهی دست به تحرکاتی علیه نیروهای دولتی می‌ زنند.

 

بیشتر بخوانید:

حمایت مردم شیندند از پروژه تاپی

ساکنان زیرکوه: تقسیمات ولسوالی شیندند به گونه نمادین است

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: