رییس‌جمهور کشور می گوید که شهروندان با شرکت در انتخابات نشان دادند که تنها مردم سالاری می‌خواهند و به خشونت نه می‌گویند.

 

رییس جمهور در پایان دومین روز انتخابات مجلس نمایندگان، از شهروندان کشور به دلیل  شرکت گسترده  آنان در این انتخابات قدردانی کرد.

او در یک پیام ویدیویی، برگزاری انتخابات و حضور گسترده مردم به ویژه زنان در این روند را نشانه اراده‌ی مردم برای تغییر توصیف کرد و گفت که از همه مردم سپاسمند است.

آقای غنی افزود: “شما به پیکار جویان طالب ثابت کردید که نمی‌توانند هیچ کسی را به زور مهار کنند. شما آشکارا از سوی پیکار جویان طالب تهدید شدید، اما شما با تمام قوت اراده‌ی خود را تمثیل کردید و به زور تسلیم نشدید.”

او در بخش دیگر این پیام خود، از حضور زنان در انتخابات به عنوان موفقیت تاریخی مردم افغانستان یاد کرد و از زنان خواست که در انتخابات ریاست‌جمهوری نیز به گونه‌ی  گسترده شرکت کنند.

آقای غنی با اشاره به رویداد های امنیتی که در روز انتخابات در کشور اتفاق افتاده می‌گوید که رویداد‌های امنیتی در جریان روز انتخابات مجلس نمایند‌گان به مراتب کمتر از دو دور انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۳ بود.

این در حالی است که  ویس احمد برمک، وزیر امور داخله به طلوع نیوز گفت که تنها در روز شنبه، ۱۹۲ رویداد امنیتی در کشور رخ داده است.

به گفته او، در این رویدادها، ۲۸ نفر جان باختند و بیش از صدنفر دیگر زخمی شده‌اند.

 

بیشتر بخوانید:

رییس جمهور کشور از حضور مردم در انتخابات قدردانی کرد

رییس جمهور کشور از حضور مردم در انتخابات قدردانی کرد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: