آقای غنی در پی نگرانی‌ از نشر گزارش‌هایی مبنی بر دخیل شدن یک شرکت خصوصی امنیتی در جنگ افغانستان گفته که نمی‌گذارد شرکت‌های نظامی خصوصی خارجی در جنگ افغانستان دخالت کنند.

 

رییس جمهور غنی در کنفرانس شهردارها در پیوند به این موضوع کمک مردم را در راستای تامین امنیت مؤثر خوانده است.

رییس جمهور غنی گفت: ” جنگ فعلی مقابل اخوت مذهبی، وحدت ملی و مقابل تمام ارزش‌های دینی ماست اما باید بدانید که کاری را که مردم این خاک کرده می‌تواند، هیچ مرسنری خارجی نمی‌تواند و به مرسنری‌های خارجی هیچ وقت اجازه داده نخواهد شد”.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که مسئول شرکت خصوصی بلک واتر در گفتگویی ویژه با یک تلویزیون خصوصی در کشور گفته است که خصوصی سازی جنگ به زودترین فرصت باعث ختم جنگ در افغانستان خواهد شد.

وی گفته که اگر مسئولیت جنگ افغانستان به  شرکت بلک واتر واگذار شود، با هزاران سرباز حرفه‌ای و مجهز، پیکارجویان طالب و داعش را سرکوب خواند کرد.

پیش از این نیز شرکت بلک واتر این پیشنهاد را داده بود که با واکنش‌های تند مردم و مجلس نمایندگان کشور روبرو گردید.

در همین حال شماری از نمایندگان نیز می‌گویند که واگذاری جنگ کشور به شرکت خصوصی بلک واتر به سود مردم نبوده و آنان هیچ‌گاه با آن موافقت نخواهند کرد.

از سویی نیز وزارت دفاع کشور خصوصی شدن جنگ افغانستان را یک تبلیغات منفی عنوان کرده و آن را در مغایرت با منافع ملی و قوانین کشور می‌خواند.

 

بیشتر بخوانید:

رییس جمهورغنی به خصوصی شدن جنگ در افغانستان واکنش نشان داد

رییس جمهورغنی به خصوصی شدن جنگ در افغانستان واکنش نشان داد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: