عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور شب گذشته در هفتادوسومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نمایندگی از افغانستان سخنرانی کرد.

 

آقای عبدالله در این سخنرانی درباره آخرین تحولات در کشور، دستاوردها، فرصت‌ها و چالش‌هایی که افغانستان با آن روبرو است و موضوعات مرتبط دیگر صحبت کرد.

او از تروریزم به عنوان یک پدیده شوم یادآوری کرد و گفت تا کنون تعریف پذیرفته شده جهانی از این پدیده وجود ندارد.

او افزود: “ما در حالی‌که قاطعانه علیه نسخه‌های جدید و خشن‌تر هراس افگن زیر نام داعش در بخش‌هایی از افغانستان مصروف نبرد هستیم، تاهنوز نتوانسته‌ایم به منابعی چون اقتصاد جرمی و قاچاق موادمخدر و مشکل پناه‌گاه‌ها که در رشد و توسعه هراس افگنی نقش جدی دارند، پایان دهیم.”

آقای عبدالله گفت که  از دولت‌های همسایه خود به ویژه پاکستان‌ خواسته‌ است تا آنان را در هدف قراردادن و نابودسازی پناه‌گاهای هراس افگنان همکاری نمایند.

رییس اجراییه کشور همچنان گفت که حکومت افغانستان در یک سال پسین گام‌های موثر و بی‌سابقه‌ای را برای صلح و آشتی با طالبان برداشته است.

عبدالله عبدالله همچنان یادآور شد که کشور مشکلات گوناگون مانند خشک‌سالی، مهاجرت ها، آوارگان داخلی به اثر تغییرات اقلیمی، رویدادهای طبیعی، کمبود موادخوراکی و تهدیدهایی امنیتی، دست و پنجه نرم می‌کند.

 

 

بیشتر بخوانید:

رییس اجراییه در نشست سازمان ملل متحد: سخنرانی کرد

رییس اجراییه در نشست سازمان ملل متحد: سخنرانی کرد

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: