برخی از فعالان زن در ولایت هرات از پروژه‌ای بودن فعالیت نهادهایی که در راستای منع خشونت علیه زنان فعالیت می‌کنند، هموراه ابراز نگرانی کرده اند.

 

این نگرانی، مسئولان ریاست امور زنان ولایت هرات را بر آن داشته تا دست به اقدام بزنند.

مسئولان ریاست امور زنان ولایت هرات می‌گویند، پس از این نهادهایی که در راستای منع خشونت علیه زنان فعالیت می‌کنند، باید از فیلتر کمیسیون منع خشونت علیه زنان عبور کنند.

عزیزه کریمی سرپرست ریاست امور زنان ولایت هرات به تلویزیون چکاد می‌گوید، در جلسه‌ای اخیر شان با کمیسیون منع خشونت علیه زنان، این تصمیم را گرفته اند.

او بیان داشت که هدف شان از گرفتن این تصمیم آن است تا بررسی شود که آیا فعالیت این نهادها در راستای منع خشونت علیه زنان موثر واقع خواهد شد یا نه.

به گفته کریمی، از این پس هر نهادی که بخواهد در راستای منع خشونت علیه زنان در هرات فعالیت کند، باید از فیلتر این کمیسیون عبور کرده و به فعالیت آغاز کند.

سرپرست ریاست امور زنان ولایت هرات افزود که اگر فعالیت هر نهادی که غیر مثمر تشخیص شود، اجازه فعالیت به آن نهاد داده نخواهد شد.

گفتنیست که پروژه ای بودن فعالیت برخی نهادهایی که در راستای منع خشونت علیه زنان فعالیت دارند، یکی از علت‌های عدم پیشرفت در کاهش خشونت علیه زنان عنوان شده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

ریاست امور زنان ولایت هرات نهادهای فعال در زمینه زنان را فیلتر خواهد کرد

ریاست امور زنان ولایت هرات نهادهای فعال در زمینه زنان را فیلتر خواهد کرد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: