سید حفیظ الله هاشمی، سخن‌گوی کمیسیون مستقل انتخابات کشور با بیان این مطلب می‌گوید که آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان در حال تکمیل شدن بوده و تمام مواد انتخاباتی تا پایان امروز به کابل نیز خواهد رسید.

 

ولایت‌های کابل، پنجشیر، کاپیسا و پروان از جمله ولایاتی است که امروز تمام مواد انتخاباتی به آنها  انتقال خواهد یافت.

آقای هاشمی گفت: ” مواد حساس که برای انتخابات لازم است مانند پوسترها، قرطاسیه و مواد مختلف دیگر همه رسیده است و این مواد علاوه بر زون کابل به مراکر تمام ولایت رسیده است”.

بر بنیاد گفته‌های سخن‌گوی کمیسیون مستقل انتخابات تا کنون حدود ۸ و نیم هزار دستگاه، پرنترها و دستگاه‌های بایومتریک به کابل رسیده و بقیه مواد انتخاباتی امروز چهارشنبه از دوبی به کابل خواهد رسید.

به گفته وی طی این روزها روی کاربرد وسایل بایومتریک، آمادگی‌های لوژیستیکی و تقرر کارمندان مراکز انتخاباتی کار می‌شود.

در همین حال بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه کشور” فیفا” از انتقال مصئون مواد حساس در ولایت‌ها و ولسوالی‌ها ابراز نگرانی می‌کند.

یوسف رشید، رییس اجرایی این بنیاد می‌گوید که اگر مواد حساس مصئون نباشد، شفافیت انتخابات پیش‌رو زیر سوال خواهد رفت.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که ارگان‌های امنیتی و دفاعی کشور برای انتقال مصئون مواد حساس انتخاباتی به ولایات و ولسوالی‌ها با آنان همکار بوده و از این ناحیه به آنان اطمینان داده اند.

بر اساس اظهارات مسئولان کمیسیون انتخابات این مواد در دور دوم از مراکز ولایات به ولسوالی‌ها و در دور سوم به مراکز رأی‌دهی انتقال داده خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

روند انتقال مواد انتخاباتی از خارج کشور به کابل امروز تکمیل می شود

روند انتقال مواد انتخاباتی از خارج کشور به کابل امروز تکمیل می شود

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: