ضرب و شتم، ازدواج‌های زیر سن، بد دادن و خشونت‌های خانوادگی بخشی از خشونت‌های اعمال شده در برابر زنان در بادغیس عنوان شده است.

 

خشونت‌های که در جریان دو سال اخیر دست کم به ۷۰ مورد آن رسیدگی شده است.

انجیلا حمیدی، دادستان منع خشونت علیه زنان و تخلفات کودکان در دادستانی بادغیس می گوید که که اکثریت خشونت‌های ثبت شده در این اداره مورد بررسی قرار گرفته است.

کم آگاهی اکثریت ساکنان بادغیس از حقوق زنان و رسم و رواج‌های ناپسند از مواردی عنوان می شود که سبب اعمال خشونت علیه زنان می شود.

زرغونه شیرزاد، رییس امور زنان ولایت بادغیس می‌گوید که با رسیدگی مناسب به پرونده‌های  خشونت علیه زنان،  آمار خشونت علیه زنان  نسبت به سال‌های گذشته دراین ولایت کاهش یافته است.

اما  وی آماری در این مورد ارایه نمی کند.

شماری از عالمان دینی در بادغیس می‌گویند که تلاش دارند تا از طریق منابر حقوق زنان را که دین اسلام به آن اشاره کرده است با مردم شریک سازند.

رییس حج و اوقاف ولایت بادغیس می‌گوید که از هیچ کاری برای محو خشونت علیه زنان در این ولایت دریغ نمی‌کنند.

والی بادغیس می‌گوید با کسانی که علیه زنان دست به خشونت بزنند با جدیت برخورد می کند.

عبدالفغور ملکزی، والی ولایت بادغیس به زنان این ولایت اطمینان می‌دهد که در برابر نا برابری‌ها در قبال زنان ایستاده خواهد شد.

در گذشته موارد خشونت علیه زنان در ولایت بادغیس در سطح بالای گزارش می شد.

اما در سالهای اخیر به ویژه سال جاری، انچه راه اندازی برنامه های گوناگون به منظور کاهش میزان خشونت علیه زنان در این ولایت عنوان شده، میزان خشونت‌ها نیز نسبت به سالهای گذشته کمتر گزارش شده است.

 

بیشتر بخوانید:

رسیدگی به 70 مورد خشونت علیه زنان در ولایت بادغیس

رسیدگی به ۷۰ مورد خشونت علیه زنان در ولایت بادغیس

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: