صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه کشور گفت: ” قبل از برگزاری نشست بروکسل و وارسا که در ماه اکتبر امسال برگزار می‌شود، دولت افغانستان با اتحادیه اروپا بر سر مسئله مهاجرت به یک تفاهم جامع دست خواهد یافت و رسیدن به این تفاهم برای افغانستان و همچنان کشورهای اروپایی مهم است “.
در این نشست سفرای ۱۲ کشور اروپایی در کابل که شامل کشورهای؛ ایتالیا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، سویدن، دانمارک، بلجیم، چک، فنلند، هلند، معاون نماینده‌های اتحادیه اروپا و کشورهای رومانی و ناروی و نماینده پولیس اتحادیه اروپا در کشور حضور داشتند.
آقای ربانی که در نشست سفرای ۱۲ کشور اروپایی در کابل صحبت می‌کرد گفت که رسیدن به این تفاهم برای افغانستان و همچنان کشورهای اروپایی مهم است.
صلاح‌الدین ربانی گفت که افغانستان مخالف اخراج اجباری پناه‌جویان افغان از کشورهای اروپایی است و کابل هیچ پناه‌جویی که به‌اجبار از این کشورها اخراج شود را نمی‌پذیرد.
صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه کشور خواهان حمایت کشورهای اروپایی از برنامه‌های دولت افغانستان در راستای جلوگیری از مهاجرت‌ها و سامان‌دهی امور افرادی که داوطلبانه به کشور برمی‌گردند، است.
به گفته سازمان بین‌المللی مهاجرت تا هفته پیش دست‌کم ۳۷۴ نفر درراه رسیدن به اروپا غرق شدند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: