بر نتیجه‌ی رانش زمین در نواحی گسترده‌ای از شمال غربی لس‌آنجلس آمریکا که روز سه‌شنبه اتفاق افتاد، تا اکنون ۱۵ نفر کشته و بیش از ۱۰ تن دیگر مجروح شده‌اند.

 

این نواحی چند هفته پیش صحنه بزرگترین آتش سوزی حیات وحش در تاریخ ایالت کالیفرنیای آمریکا بوده است.

عملیات امداد و نجات ساکنان نواحی که بر اثر رانش زمین و گل و لای در جنوب کالیفرنیا گرفتار شده‌اند تا اواخر روز گذشته ادامه پیدا کرد.

به گفته مسئولان ایالتی، در حال حاضر بیش از ۱۰ تن دیگر مفقود شده و حدود ۳۰۰ تن نیز در خانه‌های شان گیر کرده و بیرون شده نمی‌توانند.

گزارش ها می‌رسانند که این رانش بر اثر ریزش باران‌های شدید صورت گرفته است.

مسئولان اداره آتش نشانی این ایالت گفت که روز گذشته با توقف باران، ماموران امداد در حال پاکسازی درخت‌های سرنگون شده و تخته سنگ‌هایی که راه‌ها را مسدود کرده و خانه‌های ساکنان محلی را ویران نموده، هستند.

این مسئولان می‌گویند که حجم زیادی از گل و لای سطح منطقه را پوشانده و این کار پاکسازی جاده‌ها و کمک رسانی به مردم را دشوارتر می‌کند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده که در نتیجه این رانش زمین، دو بزرگ‌راه مهم ۱۰۱ و ۱۱۰ مسدود شده و مقامات محلی می‌گویند که بزرگ‌راه ۱۰۱ به احتمال فراوان تا امروز مسدود خواهد ماند.

گفتنیست که با توجه به از بین رفتن بخش زیادی از پوشش گیاهی و درختان منطقه بر اثر آتش سوزی هفته‌های گذشته، خاک این مناطق در برابر بارش باران‌های شدید آسیب‌پذیر شده بود.

 

بیشتر بخوانید:

رانش زمین در آمریکا، تا اکنون 15 قربانی گرفت

رانش زمین در آمریکا، تا اکنون ۱۵ قربانی گرفت

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :