«داکتر عبدالله» رئیس اجراییه افغانستان گفت روز گذشته با «قمرجاوید باجوه» رئیس ستاد ارتش پاکستان و هیأت همراه اش در قصر سپیدار دیدار کرد.

 

رئیس ستاد ارتش پاکستان در این دیدارد گفت که کشورش روی اجرایی ساختن «برنامه عمل افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی» در همکاری با حکومت افغانستان به صورت جدی کار می‌کند.

وی افزود که پاکستان با استفاده از تمام وسایل سیاسی٬‌ نظامی و اقتصادی برای مبارزه با دهشت‌افگنی و وادار ساختن پیکار جویان طالب و دیگر گروه‌های مسلح برای مذاکره و صلح استفاده میکند

در عین حال «داکتر عبدالله» رئیس اجراییه افغانستان گفت که اجرایی شدن «برنامه عمل افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی» زمینه را برای برداشتن گام‌های عملی در مبارزه با دهشت‌افگنی و اعتماد سازی میان دو کشور فراهم می‌سازد.

رئیس اجراییه با اشاره به آتش بس اعلان شده از سوی حکومت با طالبان گفت که به رغم اعلان حکومت، حملات از سوی طالبان علیه قوای مسلح ادامه دارد٬‌ و حکومت آماده است با حفظ منافع افغانستان به تلاش‌های صلح ادامه دهد.

شایان ذکر است که هر دو طرف همچنان از تلاش‌های صلح به رهبری و مالکیت افغانستان حمایت کردند و طرف پاکستان وعده سپرد که به صورت همه جانبه با حکومت افغانستان در سایه‌ی «برنامه عمل افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی» همکاری نماید.

 

بیشتر بخوانید:

رئیس اجراییه با رئیس ستاد ارتش پاکستان دیدار کرد

رئیس اجراییه با رئیس ستاد ارتش پاکستان دیدار کرد

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: