استفاده از تصاویر ویدئویی در مورد “تصمیماتی که سرنوشت بازی را تغییر می‌دهند” حداکثر تا فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به کمک داوران فوتبال می‌آید.
به این ترتیب و طبق نظر هیات بین‌المللی فوتبال، “آی‌اف‌ای‌بی” قرار است در صحنه‌های کلیدی مانند عبور توپ از خط دروازه، کارت‌های قرمز، اشتباه در تشخیص بازیکنان و ضربات پنالتی، تصاویر ویدئویی به کمک داوران بیاید.
به گفته هیات بین‌المللی فوتبال، این تصمیم در ۱۲ کشور و یک کنفدراسیون به طور آزمایشی اجرا می‌شود.
جانی اینفانتینو، رئیس جدید فدراسیون بین‌المللی فوتبال، تصویب این قانون را روزی “تاریخی” در ورزش نامید و گفت این تصمیم ثابت کرد که روسا به “صدای فوتبال گوش می‌دهند.”
رئیس سوئیسی فیفا گفت: “ما نمی‌توانیم چشممان را به روی آینده ببندیم، هرچند که این به معنای آن نیست که سیستم جدید حتما جواب می‌دهد. روان بودن بازی عنصری حیاتی است و ما نمی‌توانیم آن را به خطر بیاندازیم. برای همین هم اول آن را آزمایش می‌کنیم.”
هیات بین‌المللی فوتبال، تنها نهاد دارای صلاحیت قانون‌گذاری در ورزش فوتبال است. این هیأت از نمایندگان فیفا و ۴ فدراسیون فوتبال بریتانیا (انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) تشکیل می‌شود. نمایندگان فیفا ۴ حق رأی و نمایندگان هر یک از فدراسیون‌های بریتانیایی یک رأی دارند. مصوبات این هیأت باید دست‌کم ۶ رأی مثبت داشته باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: