رییس جمهور آمریکا در پایان سفر خود به اروپا امروز در شهر «هلسینکی» پایتخت «فنلاند» با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدارخواهد کرد.

 

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا گفته است که از این دیدار انتظار زیادی ندارد، اما امیدوار است این دیدار نتایج خوبی داشته باشد.

درعین حال «جان بولتون» مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ گفت که آقای ترامپ و پوتین هر دو موافقت کرده‌اند که این دیدار دستور کار مشخصی نداشته باشد.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که ۳ روز پیش وزارت دادگستری آمریکا ۱۲ افسر اطلاعاتی ارتش روسیه را متهم کرد که با هک کردن کمپیوترهای حزب دموکرات در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ تلاش کردند با تخریب «هیلاری کلینتون»، نامزد حزب دموکرات، بر نتایج انتخابات آمریکا تاثیر بگذارند.

در پی اعلام این اتهامات بسیاری از سیاستمداران آمریکایی از جمله «چاک شومر» رهبر دموکرات‌ها در مجلس سنا به دلیل آنچه “حمله به دموکراسی” کشورشان خوانده‌ اند، خواهان لغو این دیدار شدند.

 

بیشتر بخوانید:

انتقاد دونالد ترامپ از عملکرد قطر در راستای تمویل و تجهیز هراس‌افگنان دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا از عملکرد دولت قطر در راستای تمویل هراس‌افگنان با شدیدترین الفاظ انتقاد کرده است.

دونالد ترامپ: از دیدار با ولادمیر پوتین انتظار زیادی ندارم

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: