کمیسیون‌های انتخاباتی کشور طی اعلامیه‌ی مشترک که دفتر مطبوعاتی سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری منتشر کرده گفته اند که در تصمیم ابطال آرای انتخابات مجلس نمایندگان حوزه کابل تجدید نظر صورت می‌گیرد.

 

این تصمیم در جلسه مشترک کمیسیون‌های انتخاباتی که تحت ریاست معاون دوم رییس جمهور و با حضور رییس ستره محکمه، لوی سارنوال، رییس کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، رییس ارگان‌های محلی و رییس اداره ملی احصائیه و معلومات کشور گرفته شده است.

در این اعلامیه آمده که با توجه به وجود مشکلات، شکایات واعتراضات متعدد مربوط به انتخابات ولسی جرگه ولایت کابل‌ و با در نظر‌داشت این که رد این مصوبه توسط کمیسیون مستقل انتخابات عملا بن‌بستی را در روند انتخابات ولایت کابل به وجود آورده است.

کمیسیون‌های انتخاباتی به توافق رسیده‌اند که تصمیم “ابطال آرای انتخابات مجلس نمایندگان کابل” تجدید نظر شود.

در اعلامیه افزوده شده که کمیسیون‌های انتخاباتی توافق کردند تا کمیسیون انتخابات،‌ تعداد آرای بایومتریک شده و دیگر اسناد مورد نیاز را در اختیار کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی قرار ‌دهد.

کمیسیون‌های انتخاباتی همچنان توافق کردند تا پس از این موارد اختلافی را با تفاهم مشترک حصل و فصل کنند.

این تصمیم درحالی گرفته می‌شود که کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی پنج‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد که با توجه به گستردگی شکایات و جرایم انتخاباتی،‌ آرای حوزه‌ی انتخاباتی کابل باطل است. اما کمیسیون مستقل انتخابات در پاسخ به این تصمیم اعلام کرد که مخالف این تصمیم عجولانه است و آن را نمی‌پذیرد.

 

بیشتر بخوانید:

در تصمیم باطل شدن آرای حوزه کابل تجدید نظر می‌شود

در تصمیم باطل شدن آرای حوزه کابل تجدید نظر می‌شود

 

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید: