درنتیجه درگیری خودی طالبان ۸ نفرشان کشته و ۷ نفر دیگر زخمی گردیده است. احسان الله حیات سخنگوی والی هرات به تلویزیون چکاد گفته که این درگیری در روستای زیر کوه ولسوالی شیندند ولایت هرات بین دو گروه از طالبان رخ‌داده است.
او گفته درگیری بر سر تقسیم ذکات‌های گردآوری‌شده و تبعیت از ملأ اختر محمد منصور رهبر جدید طالبان آغازشده است. این درگیری از دیروز( چهارشنبه ۱۸ سنبله ساعت ۱۱) پیش از چاشت تاکنون جریان دارد.
آقای حیات احتمال تلفات بیشتر را رد نه کرده است. این دو گروه چندی پیش نیز درگیر شدند، میانجیگری‌های سران قوم در آن زمان سبب شد تا آتش‌بس اعلام شود.
یکی از این گروه‌ها با ملأ اختر منصور رهبر جدید گروه طالبان هم سو است و گروه دیگر خود را وفادار به شاخه دادالله منصور، ملأ عبدالمنان برادر و ملأ یعقوب پسر ملأ عمر منصوب می‌دانند.
برخی از فرماندهان ارشد و کوچک گروه طالبان چندوچون بیعت با ملأ اختر منصور رهبر جدید را خلاف ارزش‌های دینی می‌دانند و برخی‌ها او را متهم به کشتن ملأ عمر می‌کنند.
در تازه‌ترین مورد ملأ دادالله منصور برادر رهبر جدید در یک پیام ویدئویی اعلام کرده که برادرش و دیگر اعضای ارشد گروه طالبان زیر نظر استخبارات پاکستان ( ISI) فعالیت دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: