رئیس اجرائیه کشور می‌گوید که افغانستان از همه کشورهایی که در سازمان ملل عضو هستند می‌خواهد تا در مقابل کشورهای تروریزم و دهشت افگن، واکنش‌های جدی نشان دهند.

داکتر عبدالله رئیس اجرائیه کشور در نشست شورای حقوق بشر در شهر ژنو گفت که اسنادی بر علیه کشورهای حامیان تروریزم وجود دارد که با سازمان ملل شریک ساخته شده است.
از سویی هم آنتونیو گوترش منشی عمومی سازمان ملل متحد گفت که پیرامون همکاری و همگرایی منطقه‌ای برای برقراری صلح افغانستان تلاش خواهد کرد.
منشی عمومی سازمان ملل متحد افزود که این سازمان به ادامه همکاری‌هایش در عرصه انتخابات، به اصلاحات و تلاش‌های برای رسیدن افغانستان به صلح ادامه خواهد داد.
با این حال جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرائیه گفت که در این دیدار، در مورد وضعیت امنیتی‌و سیاسی ، پروسه اصلاحات، برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان، شوراهای ولسوالی‌ها، انتخابات ریاست جمهوری و در مورد نشست پروسه کابل، بحث شد.
این در حالیست که در ۱۳ ماه جنوری هیئتی از سازمان ملل متحد به کابل سفر کرد و با سران حکومت کشور دیدار و گفتگو کرده بود.
براساس گزارش ها، در آن زمان، رئیس جمهور غنی گفت که طالبان مسلح و شبکه حقانی در پاکستان پناهگاه‌های محفوظ دارند از این رو باید هیئت شورای امنیت بر پاکستان فشار بیاورد که از حمایت شان به تروریزم دست برداند.
با آن‌که شورای امنیت تا هنوز اقدامی را علیه پاکستان اعلام نکرده، اما به تازگی سازمان جهانی نیروی کاری عملیات مالی هشدار داد که پاکستان را در فهرست تمویل کننده‌های تروریزم شامل خواهد ساخت.
اگر پاکستان در مبارزه با تروریزم و شورشیان به صورت جدی و عملی اقدام نکند، در ماه جون امسال در فهرست کشورهایی شامل خواهد شد که از تمویل تروریستان جلوگیری نکرده‌است.
این درحالیست که همواره پاکستان اظهارات آمریکا و افغانستان را که گفته بودند این کشور حامی تروریزم است را رد کرده می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

داکتر عبدالله: کشورهای عضو سازمان ملل باید در مقابل تروریزم واکنش نشان دهند

داکتر عبدالله: کشورهای عضو سازمان ملل باید در مقابل تروریزم واکنش نشان دهند

 

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید: