عملیات جستجو برای یافتن اجساد قربانیان سقوط هواپیمای ایرباس ۳۲۰A شرکت هواپیمایی جرمن‌وینگز آلمان جریان دارد.
از صبح روز چهارشنبه، ۵ حمل (۲۵ مارس)، هلی کوپترهای شناسایی عملیات یافتن و انتقال اجساد یکصد و پنجاه سرنشین این هواپیما در ارتفاعات کوهستانی آلپ در جنوب فرانسه را آغاز کرده‌اند در حالیکه هوای منطقه ابری و به شدت سرد است.
این هواپیما که از بارسلونا در اسپانیا عازم شهر دوسلدورف در آلمان بود صبح روز گذشته در جنوب فرانسه سقوط کرد و تمامی مسافران و خدمه هواپیما، از جمله شانزده دانش آموز آلمانی که از سفر آموزشی در اسپانیا به کشورشان باز می‌گشتند جان خود را از دست دادند. این دانش آموزان همگی در مدرسه‌ای در شهرک هالترن آم سی در غرب آلمان تحصیل می‌کردند و در چارچوب برنامه مبادله دانش آموز با یک مدرسه نزدیک شهر بارسلونا در اسپانیا به آن شهر سفر کرده بودند.
گروه‌های تجسس گفته‌اند که قطعات هواپیما در منطقه گسترده‌ای پراکنده شده هر چند دیروز جعبه سیاه پرواز در این منطقه پیدا شد و برای بررسی علت سقوط هواپیما در اختیار کارشناسان قرار گرفت.
این هواپیما در اختیار شرکت آلمانی جرمن‌وینگز بود که از جمله شرکت‌های وابسته به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا آلمان است و حدود یک ساعت مانده به زمان فرود در فرودگاه دوسلدورف، ناگهان ارتفاع آن به سرعت کاهش یافت و سقوط کرد.
مقامات سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه گفته‌اند که قبل از قطع ارتباط رادیویی، خلبان هواپیما پیامی حاکی از وقوع وضعیت اضطراری مخابره نکرد و مشخص نیست که در زمان سقوط، دقیقا چه واقعه‌ای روی داده است. کارشناسان انتظار دارند بررسی اطلاعات جعبه سیاه به کشف دلایل سقوط کمک کند.
اکثر یکصد و چهل و چهار مسافر این هواپیما شهروندان آلمانی و اسپانیایی بودند اما شهروندان چند کشور دیگر نیز با این هواپیما سفر می‌کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :