مسئولان شرکت سازنده جاده ارملق – لامان در هرات می‌گویند که کار ساخت و آسفالت این جاده به هزینه بیش از ۴۷ میلیون دالر، تا اخیر سال ۲۰۱۹ میلادی پایان خواهد یافت.

 

هارون عظیم، مسئول شرکت سازنده این جاده گفت که کار باقی مانده این جاده که حدود ۲۲ کیلومتر می‌باشد، نیز کارهای زیربنایی آن پیشرفت قابل ملاحظه‌ی داشته و قرار است تا ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ کار پروژه به گونه‌ی کامل تکمیل و به بهره‌برداری رسد.

وی افزود که قرار بود که جاده ارملق – لامان در هرات در سال ۲۰۱۸ به بهره برداری برسد.

اما به گفته مسئولان شرکت سازنده، تهدیدات امنیتی و تعدیلات در قرارداد این جاده، از جمله دلایل تاخیر در بهره برداری از این پروژه عمرانی می‌باشد.

عظیمی اذعان داشت که این پروژه در ابتدا به ارزش ۳۸ میلیون دالر قرارداد گردید اما بعد از تعدیلات وارد شده به ارزش مبلغ ۴۷.۵ میلیون دالر ارتقاع یافت.

به گفته این منبع، هزینه ساخت این پروژه از طریق کمک‌های بلاعوض کشور عربستان سعودی پرداخت می‌گردد.

مسئول شرکت سازنده جاده ارملق – لامان هرات، از نهادهای امنیتی خواست که در راستای تامین امنیت این پروژه عمرانی اقدامات جدی روی دست بگیرند.

آقای عظیمی گفت که به‌تازگی حکومت بودجه ساخت این جاده را نهایی ساخته است و این جاده تا ختم سال ۲۰۱۹ به بهره برداری خواهد رسید.

قابل ذکر است که جاده ارملق – لامان ۵۲ کیلومتر طول دارد و از ولسوالی کرخ هرات تا کوتل سبزک امتداد می‌یابد که یکی از جاده‌های حلقه‌ای کشور می‌باشد .

 

بیشتر بخوانید:

جاده ارملق – لامان تا سال 2019 به بهره برداری می‌رسد

جاده ارملق – لامان تا سال ۲۰۱۹ به بهره برداری می‌رسد

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: