از آغاز کارزارهای انتخاباتی تا کنون در ولایت هرات ۲۰ مورد تخلف انتخاباتی ثبت کمیسیون شکایات انتخاباتی این ولایت شده است.

 

فاطمه باقری، رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی در هرات به تلویزیون چکاد گفته که از ابتدای کار این کمیسیون تا کنون ۱۲۰ مورد شکایت انتخاباتی در این کمیسیون ثبت شده که از این میان ۲۰ مورد در جریان کارزارهای انتخاباتی بوده است.

وی افزوده که کمپین پیش از وقت کارزارهای انتخاباتی از سوی شماری از نامزدان، نصب پوسترها بر دیوارها و ملکیت‌های شخصی افراد و استفاده از چسب های غیر معمول  در نصب عکس‌های و پوسترهای انتخاباتی بر دیوارها، از جمله تخلفاتی است که تا کنون ثبت این کمیسیون شده است.

بر بنیاد اظهارات وی پس از بررسی‌های کمیسیون شکایات انتخاباتی، نامزدانی که مرتکب چنین تخلفاتی شده باشند جریمه نقدی شده و یا از ادامه کارزارهای انتخاباتی محروم می‌شوند.

به گفته او شماری  از نامزدان با توجه به تخلف شان به مدت ده روز از کارزارهای انتخاباتی محروم خواهند شد.

مسئولان کمیسیون شکایات انتخاباتی در ولایت هرات می‌گویند که هم اکنون آنان در حال بررسی تخلفات صورت گرفته از سوی نامزدان مجلس نمایندگان هستند.

خانم باقری می‌گوید که به اکثر شکایات ثبت شده از سوی مسئولان کمیسیون شکایات در هرات و مرکز کشور رسیدگی شده است.

به گفته باقری، هم اکنون  آنان مصروف رسیدگی به ۲۰ شکایتی هستند که در جریان آغاز کارزارهای انتخاباتی در این ولایت ثبت شده است.

 

بیشتر بخوانید:

ثبت 20 تخلف انتخاباتی با گذشت 10 روز از آغاز کارزارهای انتخاباتی در هرات

ثبت ۲۰ تخلف انتخاباتی با گذشت ۱۰ روز از آغاز کارزارهای انتخاباتی در هرات

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: