مسئولان در ادارات صلیب سرخ و هلال احمر برای بیش از ۱۳۰۰ خانواده آواره از جنگ در فراه کمک‌های غذایی و غیر غذایی توزیع کردند.

 

«غلام رسول» رئیس هلال احمر فراه به تلویزیون چکاد گفت که ۱۳۰۰ خانواده‌ای که در زیر خط فقر هستند تحت کمک های مشترک ادارات صلیب سرخ و هلال احمر قرار گرفته اند.

وی افزود که این خانواده‌ها قبلا طی تحقیقاتی از سوی این اداره سوی شده و اکنون کمک‌های غذایی و غیر غذایی با آنان صورت گرفته است.

در عین حال «حیات الله بهره» رئیس صلیب سرخ ولایت فراه به تلویزیون چکاد گفت که این کمک‌ها شامل کمک‌های غذایی و غیرغذایی بوده که برای خانواده‌های مناطق “دهک، سور، شیوالگه و کنسک” توزیع شده است.

در همین حال خانواده‌هایی که کمک‌ها را دریافت کرده اند مدعی شدند که در جنگ اخیر تمام اموال  شان از بین رفته و اکنون در شرایط بدی بسر می‌برند.

شماری زیادی از ساکنان فراه، در پی شدت گرفتن نبردها میان نیروهای امنیتی و پیکارجویان طالب در این ولایت خانه و کاشانه شان را ترک کردند.

قابل ذکر است که پیکار جویان طالب در شب اول رمضان از چندین جهت به ولایت فراه حمله کرده و قصد تصرف این ولایت را داشتند که با مقاومت نیروهای امنیتی روبرو شدند.

این حمله پیکار جویان در فراه سبب شد تا خانواده‌های زیادی خانه و کاشانه شان را ترک کرده و به ولایات همجوار یا مرکز فراه پناه ببرند.

با این حال شماری از اعضای شورای ولایتی فراه از توزیع کمک‌ برای خانواده‌های آواره در این ولایت ابراز قدردانی کردند.

«دادالله قانع» عضو شورای ولایتی فراه خواستار ایجاد کمیته ای برای مشخص کردن آوارگان دیگری که در این ولسوالی‌های سکونت دارند شد.

از سویی هم مسئولان اداره محلی فراه می‌گویند که حکومت خانواده‌هایی را که آواره شدند فراموش نکرده است.

«عبدالبصیر سالنگی» والی فراه جنگ در این ولایت را جنگ تحمیلی خوانده و گفت که مردم باید در مقابل این جنگ‌ها برده بار باشند و از خود مقاومت نشان دهند.

این در حالیست که فراه از ولایات ناامن در غرب کشور است که پیکار جویان طالب در بیشتر ولسوالی‌های این ولایت هر از گاهی دست به آزار و اذیت مردم و یا جمع آوری عشر و ذکات در روستاها می‌زنند که این موضوع نیز سبب آواره شدن مردم شده است.

 

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :