مسئولان بخش مبارزه با حوادث و حالت اضطرار کشور ترکیه برای بیش از ۱ هزار خانواده آواره در ولایت هرات بسته‌های کمکی را توزیع کرده اند.

 

این آوارگان به دلیل خشکسالی و نبردها از ولایت مختلف و بخصوص ولایت غور خانه و کاشانه شان را ترک کرده و به هرات آواره شده اند.

اکنون مسئولان بخش مبارزه با حوادث و حالت اضطرار کشور ترکیه می‌گویند که روز سه شنبه ۲۲ اسد، برای بیش از ۱ هزار از این خانواده‌های آواره متاثر از جنگ و خشکسالی که به هرات آمده اند کمک‌های غذایی توزیع شده است.

« علی ارغوان چنار» مسئول دفتر تیکا در هرات گفت که برای بهتر شدن اوضاع زندگی این آوارگان برای مدتی زمانی، آنان را تحت کمک های این دفتر قرار داده اند.

در همین حال مسئولان اداره مهاجرین و عودت کنندگان هرات ضمن ابراز خرسندی از توزیع کمک‌های غذایی به خانواده‌های آواره گفته اند تمام تلاش شان را می‌کنند تا کمک‌های بیشتری برای این خانواده‌ها جمع آوری کنند.

«نجیب الله» نماینده اداره امور مهاجرین هرات گفت که برای حمایت بیشتر از این آواره‌گان، تلاش می‌کنند تا کمک های بیشتری را به آنان توزیع کنند.

از سویی هم شماری از آوارگانی که کمک دریافت کرده اند می‌گویند که این کمک‌ها فقط اندکی از نیازهای شان را رفع  خواهد کرد.

گفته می‌شود که این آوارگان به دلیل خشکسالی از ولسوالی‌های “تولک، شهرک، دولینه، پسابند، تیوره و شینکوت” ولایت غور به هرات آواره شده اند.

این در حالیست که بر بنیاد آمارهای ارایه شده از سوی اداره مهاجرین و عودت کننده، در سال روان ۱۷ هزار خانواده‌ آواره از دیگر ولایات به هرات آمده اند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :