شماری از فعالان مدنی و ساکنان ولایت فراه از درگیری های  موجود در این ولایت شاکی اند و از حکومت مرکزی می‌خواهند تا در کاهش نبرد اقدامات لازم را انجام دهند.

 

«غلام سرور» ساکن ولایت فراه به تلویزیون چکاد گفت که از چند روز به اینسو نبرد سنگین میان نیروهای امنیتی و طالبان به اوج رسیده و تا حدی بوده که همواره از سقوط احتمالی آن به دست مخالفان مسلح خبر میرسد.

بعد از ساعت ها درگیری وحمله  گروهی پیکارجویان طالب بر مرکز این ولایت، خبر از عقب نشینی مخالفان مسلح از سوی نظامیان افغان به رسانه ها درز کرد.

با این حال شماری از فعالان مدنی و ساکنان فراه می‌گویند که شب گذشته نیز این ولایت شاهد حملات گسترده مخالفان مسلح بوده است.

آنان از نبرد موجود در این ولایت شاکی اند و از حکومت مرکزی می‌خواهند تا در کاهش جنگ اقدامات لازم را انجام بدهند.

تصاویر ارسالی از این ولایت نشان دهنده آن است که شدت نبرد دو شب قبل در حومه‌ و مرکز فراه تا حدی بوده که شماری از ساکنان این ولایت نیز برای دفاع از خود سلاح برداشته اند.

در عین حال فرید بختور رئیس شورای ولایتی فراه از حکومت مرکزی می‌خواهد تا نیروهای کمکی بیشتری برای بهبود وضعیت امنیتی به این ولایت بفرستند.

اما از سویی هم «فضل احمد شیرزاد» فرمانده پلیس فراه می‌گوید که نیروهای امنیتی این ولایت توان مقابله با مخالفان مسلح را دارند.

وی همچنان می گوید که نیرو های امنیتی با هماهنگی مشترک توانسته اند تلفات سنگینی را به طالبان مسلح وارد کنند.

این در حالیست که سال گذشته نیز ولایت فراه شاهد حملات گسترده طالبان بود و نبرد نیروهای امنیتی با طالبان مسلح به دروازه‌های ورودی این شهر کشیده شده بود و به دلیل ناامنی تعدادی از مقامات بلند پایه این ولایت از سمت‌های شان برکنار شدند.

 

بیشتر بخوانید:

 

دو تن به ظَن اخاذی در فراه دستگیر شدند

توجه جدی حکومت مرکزی به ولایت فراه خواسته ساکنان این ولایت است

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: