۱۱ کشور جهان توافق کردند تا پرداخت کمک مالی خود به فلسطینیان را برای جبران کاهش بخش قابل توجهی از کمک‌های آمریکا به آژانس امدادرسانان، تسریع کنند.

 

پیر کرنبول رئیس آژانس امداد سازمان ملل متحد می‌گوید که تا اکنون جزئیات اصلاحاتی را که آمریکا خواستار آن است، دریافت نکرده اند.

او همچنان گفت که به احتمال زیاد، این موضوع دلایل سیاسی دارد و تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل در این موضوع موثر بوده است.

گفتنیست که بودجه‌ی آژانس امداد سازمان ملل متحد که مسئول تامین نیازهای بیش از پنج میلیون پناهجوی فلسطینی است، بیش از یک میلیارد دالر بود.

ایالات متحد آمریکا بزرگ‌ترین اهدا کننده کمک مالی در این زمینه به آژانس امداد سازمان ملل متحد بود و تقریبا یک سوم این بودجه را تامین می‌کرد.

دولت آمریکا در پی بحرانی شدن روابط اش با فلسطین بر سر رد تصمیم ترامپ در باره بیت المقدس، نیمی از کمک‌های خود به سازمان امداد به پناهجویان فلسطینی را قطع کرد.

این کشور در سال جاری فقط ۶۰ میلیون دالر کمک اش را به آژانس کمک به مهاجران فلسطینی تعهد داده است در صورتی که در سال گذشته ۳۶۰ میلیون دالر بود است.

گفتنیست که ۹ کشور اروپایی شامل سوئیس، سوئد، هلند، نروژ، ایرلند، آلمان، فنلاند، دانمارک، بلژیک و دو کشور آسیایی شامل روسیه و کویت شامل این ۱۱ کشور می‌باشند.

 

بیشتر بخوانید:

تلاش برای جبران کاهش کمک‌های آمریکا به آژانس امدادرسانان

تلاش برای جبران کاهش کمک‌های آمریکا به آژانس امدادرسانان

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: