شماری از جوانان و اعضای شورای ولایتی هرات روز پنجشنبه ۱۴سرطان، در همایشی از کارکردهای «علی احمد عثمانی» تقدیر کردند.

 

جوانان در این همایش گفته اند که همواره حکومت وحدت ملی در مقابل هرات و هراتیان نگاه تبعیض گونه ای داشته است.

«عصمت الله یوسفی» یکی از ساکنان هرات که در این همایش حضور یافته بود گفت که علی احمد عثمانی یکی از وزیران شایسته کشور است که در در بخش کاری اش دست آورد های خوبی بدست آورده است.

وی افزود که مردم هرات تحت هر شرایطی از آقای عثمانی حمایت می‌کنند زیرا وی به جهان نشان داد که می‌تواند برعلاوه یک وزارت یک کشور را مدیریت کند.

در همین حال اعضای شورای ولایتی هرات می‌گویند که جوان هرات با تقدیر از علی احمد عثمانی خواستند صدای عدالت خواهی شان را به گوش مسئولان حکومتی برسانند.

«غلام حبیب هاشمی» یکی از اعضای شورای ولایتی هرات می‌گوید که اگر حکومت می‌خواهد، دستاورد داشته باشد باید دوباره آقای عثمانی را به وزارت انرژی و آب برگرداند.

این در حالیست که چندی پیش علی احمد عثمانی از سوی رییس جمهور غنی از سمت اش برکنار شد.

با این حال آقای عثمانی در یک کنفرانس خبری که در کابل برگزار شده بود، دلیل برکناری اش را ایستادگی در مقابل کارهای غیرقانونی حکومت بیان کرد.

آقای عثمانی وزیر پیشین انرژی و آب کشور از جوانان هرات خواست تا رفتارهای سیاسی خود را طوری عیار کنند که هیچ کس هیچگاه نتواند آنگونه که  می‌خواهد با هراتیان برخورد نماید.

وی افزود که به دلیل با مشورت با هراتیان نخواسته که از سمت اش استعفا دهد.

این در حالیست که هفته گذشته‌ گزارش‌هایی به نشر رسیده که علی احمد عثمانی از سوی نیروهای خاص رییس جمهور غنی از وزارت انرژی و آب به خانه اش همراهی شد.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :