بیش از ۱۰۰ هزار نفر با امضای توماری به بسته شدن بخشی از سواحل جنوب فرانسه و اختصاص آن برای گذراندن تعطیلات ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی اعتراض کردند.
در این تومار آمده است که ساحل عمومی در والوریس باید “برای همه قابل‌استفاده باشد.” مقام‌های فرانسه روز شنبه و در آستانه ورود خاندان سلطنتی سعودی به محل، این منطقه ساحلی را به روی معترضانی که قصد داشتند آن را اشغال کنند بستند.
پادشاه سعودی و اعضای خاندان سلطنتی قرار است به مدت سه هفته در ویلایی نزدیک مارسی اقامت گزیند. ملک سلمان همراه با هیئتی که نزدیک به هزار نفر گزارش‌شده است روز شنبه با دو هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ متعلق به خطوط هوایی سعودی وارد فرودگاه نیس در جنوب فرانسه شد.
حدود ۷۰۰ نفر از همراهان پادشاه سعودی قرار است در هتل‌های شهر کن اسکان یابند. میشل شویلون رییس اتحادیه هتلداران کن، سفر پادشاه سعودی به جنوب فرانسه را “رخدادی خوب” برای هتل‌ها و اقتصاد محلی دانسته است: “آن‌ها افرادی باقدرت خرید بسیار بالا هستند.”
بااین‌حال بسته شدن بخشی از ساحل لامیراندول در پایین ویلای ملک سلمان به روی عموم، خشم بسیاری از ساکنان محلی را برانگیخته است. معترضان در تومار خود گفته‌اند: “از دولت می‌خواهیم که مبانی برابری شهروندان در پیشگاه قانون را تضمین کند.”
شهردار والوریس نیز با نوشتن نامه‌ای به فرانسوا اولاند رییس‌جمهوری فرانسه به اجرای عملیات ساختمانی در این محل اعتراض کرده است.
مقام‌های سعودی در آستانه سفر ملک سلمان به این منطقه، یک سازه سیمانی ساخته‌اند تا ویلای پادشاه با آسانسور به ساحل وصل شود. مقام‌های سعودی قول داده‌اند که این سازه پس از اقامت ملک سلمان، از محل برداشته خواهد شد.
همچنین در مدت‌زمان اقامت پادشاه سعودی در این ویلا، نزدیک شدن به فاصله ۳۰۰ متری این املاک از راه دریا ممنوع خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :