رسانه‌های بریتانیایی اعلام کرده‌اند، دولت این کشور قصد دارد پس از توقیف نفتکش متعلق به بریتانیا در آب‌های خلیج فارس به دست سپاه پاسداران ایران دست به اقدامات متقابل و دیپلماتیک علیه ایران بزند.

 

در گزارش این رسانه‌ها آمده است؛ دولت بریتانیا برای جبران خسارات ناشی از توقیف نفتکش این کشور در ایران اقتصاد ایران را هدف تحریم‌‌های خود قرار داده است.

روزنامه دیلی گراف پیرامون این خبر گزارش داد؛ وزیران کابینه دولت بریتانیا طرح‌هایی را به منظور تحریم اقتصادی حکومت ایران ارائه کرده‌اند و انتظار می‌رود وزیر خارجه این کشور آن‌ها را اعلام کند.

در گزارش این روزنامه آمده است؛ این احتمال می‌رود که تحریم‌های اعمال شده سبب بسته شدن کانال‌های مالی و همچنین دسترسی به منابع مالی مقامات ایرانی در بریتانیا شود.

دیلی گراف در بخشی از گزارش خود نگاشته است؛ احتمال دارد که دولت بریتانیا نسبت به متقاعد کردن اتحادیه اروپا و سازمان ملل برای بازگرداندن کلیه تحریم‌ها علیه ایران اقدام کند.

بر بنیاد گفته آگاهان ممکن است هدف بریتانیا تحریم‌هایی باشند که در پی توافق اتمی برجام با ایران در سال ۱۳۹۴ از این کشور برداشته شده بود.

این اقدام بریتانیا پس از ان صورت می‌گیرد که سپاه پاسداران ایران یک نفتکش بریتانیایی را در تنگه هرمز توقیف کرده و به داخل مرزهای آبی ایران برده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

تداوم اقدامات متقابل ایران و بریتانیا علیه یکدیگر؛ تصمیم بریتانیا برای تحریم ایران

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: