مسئولان ریاست کار و امور اجتماعی هرات می‌گویند که در سال جاری بیش از ۳ صد زن به همکاری یکی از موسسات خصوصی جذب کار شده اند.

 

عبدالقیوم افغان، رییس اداره کار و امور اجتماعی هرات به تلویزیون چکاد گفته است که آنان از ابتدای سال جاری تا کنون به همکاری یکی از موسسات خصوصی بیش از هزار زن را به متشبثین و شرکت‌های خصوصی معرفی کردند که ۳ صد و ۴۰ نفر از آنان به عنوان کارمند جذب شرکت‌های خصوصی شده اند.

وی افزوده است که ۳ صد نفر از طریق پروژه زنان در اقتصاد و ۴۰ نفر دیگر از طریق پروژه زنان در حکومت در ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی استخدام شده اند.

گفته می‌شود که این افراد در ابتدا به عنوان کارآموز به ادارات و شرکت‌ها معرفی می‌شوند که برخی از آنان بعد از ختم دوره کارآموزی با توجه به توانایی شان استخدام می‌شوند.

مسئولان این اداره همچنین می‌گویند که قرار است آنان از طریق پروژه زنان در اقتصاد ۵۰۰۰ زن را حمایت کرده و به ادارات و شرکت‌ها معرفی نمایند.

پروژه زنان در اقتصاد و زنان در حکومت توسط یکی از موسسات خصوصی یق می‌شود که گفته می‌شود در هر سال در حدود بیش از هزار نفر از طریق این پروژه‌ها به ادارات دولتی و غیر دولتی و شرکت‌های خصوصی برای کار معرفی می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید:

تحت حمایت پروژه پرموت 300 نفر از متقاضایان کار در هرات صاحب شغل شدند

ریاست کار و امور اجتماعی هرات از ایجاد زمینه کار برای ۳ صد زن خبر می‌دهند

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: