شماری از مقام‌های محلی، اعضای شورای ولایتی، مجاهدین، فعالان مدنی و ساکنان هرات روز شنبه ۱۶ سرطان، در همایشی تحت نام “تجلی صلح در اندیشه شهید افضلی” اشتراک کردند.

 

این همایش به منظور ۳۱ مین سالروز شهادت «صفی الله افضلی» یکی از جهادیان افغانستان در ولایت هرات برگزار شد.

«آمنه افضلی» همسر شهید صفی الله افضلی که در این همایش حضور داشت گفت که نبود وحدت و صلح در جامعه باعث عدم پیشرفت در کشور محسوب می‌شود.

خانم افضلی افزود که یکی از اهداف بزرگ آقای افضلی رسیدن به صلح و وحدت میان جامعه بود.

وی از مردم دلیل و شهید پرور هرات می‌خواهد تا راه شهیدان را ادامه دهند تا به اهداف مشترک چون صلح نائل آیند.

در همین حال مسئولان اداره محلی هرات ضمن التحاف دعا به روح صفی الله افضلی گفته اند که اگر به روند صلح در افغانستان کمک شود این کشور به یک کشور امن و همکار با جامعه جهانی مبدل می‌شود.

با این همه رییس اداره امور ریاست جمهوری کشور بر اتحاد و اعتماد بین شهروندان و مسئولان تاکید می کند.

«سید وحید قتالی» رییس اداره امور ریاست جمهوری کشور گفت که مردم افغانستان بخصوص مردم هرات تحت هر شرایطی باید با یکدیگر اتحاد و وحدت میان خود را حفظ نمایند.

از سویی هم اعضای مجلس نمایندگان، شورای ولایتی و استادان دانشگاه هرات که در این همایش حضور داشتند می‌گویند که اهداف صفی الله افضلی جلوگیری از سقوط افغانستان و کشورهای نفت خیز به دست شوروی سابق بود.

اما یا این حال اشتراک کنندگان در این همایش، به این باور اند که از ایده های شهید افضلی برای آوردن صلح و آرامی استفاده نشده است.

آنان می‌گویند که هر فرد باید تلاش و همت نماید تا در حد و توان خود ادامه دهنده راه شهید افضلی باشد.

این همایش تحت نام “تجلی صلح در اندیشه شید افضلی” در حالی برگزار شده است رییس جمهور غنی با اعلام آتش بس در مقابل پیکار جویان طالب خواهان صلح دایمی در کشور شده است.

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :