شماری از مسئولان بلندپایه ارگان‌های دولتی و خصوصی  همراه با ۱۰ها تن از دهاقین در هرات از دوم حمل، روز دهقان، با مراسمی ویژه‌ی از این روز تجلیل به عمل آوردند.

 

قابل ذکر است که این مراسم در میدانچه تخت سفر با رقص و پای کوبی و بازی‌های سرگرمی نیز به همراه بود.

برخی از مسئولان اداره محلی هرات در این مراسم می‌گویندکه سال ۱۳۹۶ یکی از سال‌های پر دست آورد برای دهاقین بود و این امیدواری در سال پیش رو نیز احتمال می‌رود.

«محی الدین نوری» سرپرست ولایت هرات گفت که سال گذشته در راستای میکانیزه سازی زاعت و مدیریت آب کارهای زیادی برای دهقانان صورت گرفته است.

از سویی هم دهقانان ولایت هرات با ابراز خرسندی از برگزای این مراسم خاطرنشان ساخت که به دلیل نبود آب و مسدود بودن بندها روند کاشت محصولات زراعتی  با مشکل مواجه شده است.

آنان بیان داشتند که در سال گذشته حکومت هیچ توجهی برای بهبود زراعت نکرده و این پیشرفت‌ها بر اساس تلاش‌های شخصی خود دهاقین بوده است.

در عین حال مسئولان اداره زراعت هرات می‌گویند که براساس بودجه دست داشته شان در ولسوالی‌های هرات پروژه‌ها را تطبیق کرده اند.

«عبدالصبور رحمانی» رئیس اداره زراعت هرات گفت که در سال جدید کوشش خواهند کرد تا ولسوالی‌های محروم را تحت پوشش قرار دهند.

این در حالیست که شماری از اعضای شورای ولایتی هرات می‌گویند که باید به دهقان در ولسوالی‌های هرات توجه بیشتری صورت گیرد.

از روز دهقان در ولایت هرات در حالی تجلیل می‌شود که مسئولان اداره زارعت هرات می‌گویند که ۸۲۸ میلیون افغانی را در قسمت تطبیق پروژه‌ها در ولسوالی‌های این ولایت به مصرف رسانده اند.

 

بیشتر بخوایند:

تجلیل از روز دهقان در هرات

تجلیل از روز دهقان در هرات

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :