شماری از مسئولان در هرات از ۲۷ حوت، روز خبرنگار با یک روز تاخیر از این روز در این ولایت تجلیل  به عمل آوردند.

 

با برگزاری مراسم های از این دست، خبرنگاران فرصتی برای ارائه چالش‌های  که همه روزه با آن دست و پنجه نرم می کنند، یافتند.

شماری از خبرنگاران هرات که در این مراسم اشتراک داشتند گفتند که خبرنگاران در این ولایت نه مصئونیت جانی دارند و نه مصئونیت شغلی.

از سویی هم مسئولان در کمیته مصئونیت خبرنگاران در هرات از باز بودن زمینه کار خبرنگاری در این ولایت سخن می‌زنند.

عاطفه غفوری، عضو کمیته مصئونیت خبرنگارن هرات گفت که نهادها یا باید از همه تقدیر کنند و یا به گونه شفاف از خبرنگارانی که واقعا در صحنه عمل کار می‌کنند تقدیر صورت گیرد.

با این حال مسئولان اداره اطلاعات و فرهنگ هرات از رای‌زنی‌ها با خبرنگاران آزاد به منظور مصئونیت شغلی و حق دسترسی به اطلاعات در این ولایت سخن می‌زنند.

در عین حال آریا رئوفیان رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات اظهار داشت که برای تطبیق قانون حق دسترسی به اطلاعات در ادارت به زمان نیاز است.

در رابطه با نخستین چالش خبرنگاران که مصئونیت جانی عنوان می شود مسئولان امنیتی در هرات وعده برطرف کردن این چالش را می‌دهند.

این در حالیست که مسئولان برگزاری این مراسم هدف شان را از برگزاری این مراسم، تشویق خبرنگاران به منظور فعالیت هر چه بهتر این قشر عنوان کرده اند.

گفتنیست که ۲۷ حوت برابر است با روز ملی خبرنگار در کشور و از این روز همه ساله در سراسر کشور تجلیل می‌عمل می‌اید و امسال نیز در ولایت هرات با برگزاری رقابت‌های ورزشی میان خبرنگاران و نهادهای دولتی از این روز تجلیل به عمل آمد.

 

بیشتر بخوانید:

تجلیل از روز خبرنگار در هرات

تجلیل از روز خبرنگار در هرات

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :