نویسنده گزارش: احمد  نصیری

مسئولان در بادغیس می‌گویند که روز یکشنبه ۲۱اسد، از روز جهانی جوانان برعلاوه ولایات مختلف، در این ولایت نیز تجلیل به عمل آمده است.

 

جوانان که در این مراسم اشتراک کرده بودند از اداره امور جوانان ولایت بادغیس انتقاد کرده و گفته اند که تا کنون این اداره برای آگاهی افکار جوانان هیچ فعالیت را انجام نداده است.

جوانان و فعالین مدنی ولایت بادغیس در این مراسم از کارکرد مدیریت امور جوانان اداره اطلاعات و فرهنگ این ولایت انتقاد کرده اند.

آنان می‌گویند که برعلاوه استخدام نشدن افراد با سواد در مدیریت امور جوانان، این اداره تا کنون زمینه کار را برای جوانان فراهم نکرده است.

با این حال فعالین مدنی بادغیس می‌گویند که با وجود مشکلات سد راه جوانان، این قشر بازهم نقش شان را برای از بین بردن مشکلات این ولایت ایفا کرده اند.

در همین حال «شیدا عارض» مدیر عمومی ریاست اطلاعات و فرهنگ بادغیس از حکومت و اعضای شورای ولایتی خواسته اند تا برای جوانان تحصیل کرده در بدنه حکومت کار فراهم کنند.

از سویی هم اعضای شورای ولایتی بادغیس می‌گویند که تنها مشکل سد راه جوانان این ولایت نبود سابقه کاری در بخش‌های مختلف است.

اعضای شورای ولایتی بادغیس گفته اند که نباید از جوانان تحصیل کرده سابقه کاری درخواست شود.

با این همه مسئولان اداره محلی بادغیس گفته اند که در شرایط کنون کشور تنها به دست قشر جوان ساخته خواهد شد.

«فیض محمد میرزازاده» معاون والی بادغیس می‌گوید که جوانان این ولایت باید با یک دیدگاه مثبت مسیر زندگی شان را انتخاب کنند تا به موفقیت برسند.

این در حالیست که اداره امور جوانان بادغیس از چند سال به این سو در چوکات اداره اطلاعات و فرهنگ اضافه شده اما به گفته جوانان تا کنون هیچ فعالیتی برای رشد افکار جوانان بادغیس نداشته است.

این درحالیست که ۱۲ آگست، مصادف است با روز جهانی جوانان، و از این روز طی محفلی در ولایت باغیس با حضور مسئولان محلی، اعضای شورای ولایتی و جوانان تجلیل به عمل آمد.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :