گژدم یا عقرب سیاه، گزنده خطرناکی است که همواره انسانها از گزند آن در امان نبوده اما اکنون شماری از ساکنان فراه در صدد شکار آن هستند.

 

شماری از ساکنان فراه به تلویزیون چکاد می‌گویند که عقرب بخصوص عقرب سیاه در بدل مبالغ هنگفتی به فروش می‌رسد.

آنان می‌گویند که تعداد زیادی از مردم در فراه در جستجوی عقرب سیاه است تا آن را به قیمت بالایی به فروش برسانند.

در عین حال شماری از دکانداران در این ولایت میگویند که از سوی افرادی تبلیغ شده که هر گژدم را به مبلغ چهار تا پنج صد هزار افغانی می‌خرند.

اکنون تعدادی از ساکنان این ولایت شب و روز به دنبال شکار گژدم هستند و مایه آزار و اذیت کسانی اند که در موحطه شکار شان قرار دارند گردیده اند.

«امان الله» یکی از دکانداران شهر فراه گفت که خرید و فروش عقرب در این روزها بازار گرمی دارد و تعداد زیادی علاقه به این گزنده پیدا کرده اند.

با این حال خریداران اصلی این گزنده پنهان هستند و به گونه نامعلوم و ناشناخته فعالیت میکنند اما تعدادی از دکانداران فراه مدعی اند که شماری از صرافی­ها در خرید و فروش آن دست دارند.

از سویی هم میرویس؛ یک نفر از مسؤلان صرافی در این ولایت این ادعاها را رد کرده و آن را شایعه می‌خواند و می‌گوید که این شایعات از جانب کسانی صورت میگیرد که در صدد کلاه برداری از مردم هستند.

این در حالی است که در هرات و برخی از ولایت­های دیگر نیز، افراد زیادی در این اواخر در پی جستجو و تجارت این گزنده هستند.

گفتنه هایی وجود دارد که زهر گژدم حاوی پروتئین­هایی است که می تواند برای درمان برخی بیماری­ها استفاده شود و حتی  در مواردی گفته می شود که این زهر در بدل میلیاردها دالر در جهان خرید و فروش میشود.

قابل ذکر است که تا کنون هیچ یک از منابع صحی معتبر در ولایت فراه این گفته ها را تایید نکرده اند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :